X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ponad 95 proc. dzieci uczy się w trybie stacjonarnym". Szef MEiN o edukacji w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 11:02
- Na 22 tys. wszystkich placówek edukacyjnych w Polsce, z powodu COVID-19 w całości zamkniętych blisko 100 szkół - podał we wtorek w TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Maseczka, chroniąca przed transmisją wirusa SARS-CoV-2 w pustej sali lekcyjnej
Maseczka, chroniąca przed transmisją wirusa SARS-CoV-2 w pustej sali lekcyjnejFoto: Suchawalun Sukjit/Shutterstock

Sytuacja epidemiologiczna jest nadal niepokojąca. Z danych z wtorku podanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że ostatniej doby odnotowano 19 936 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19, a także współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło łącznie 398.

Sytuacja epidemiologiczna w szkołach

Koronawirus jest wszędzie, także w szkołach. Szef MEiN Przemysław Czarnek pytany był we wtorek w TVP Info m.in. o sytuację w placówkach edukacyjnych w związku z pandemią COVID-19.

- To jest zupełnie oczywiste, że w IV fali koronawirusa, kiedy mamy pod 20 tys. zakażeń dziennie, to zakażenia mają miejsce również w szkołach i w związku z tym od początku przewidzieliśmy taką sytuację i zostawiliśmy dyrektorom szkół i sanepidowi prawo do wysyłania na kwarantannę i naukę zdalną albo całej szkoły, albo części szkoły - powiedział Przemysław Czarnek.

Zamknięcie szkół i nauka zdalna

Minister edukacji i nauki poinformował, że w poniedziałek "w całości zamkniętych było dziewięćdziesiąt kilka szkół, blisko 100 szkół na 22 tys. szkół." Ocenił, że był to "znikomy odsetek".

- Z kolei w 2600 szkołach na 22 tys. szkół pojedyncze klasy są na kwarantannie i na nauce zdalnej, więc (...) ponad 95 proc. dzieci uczy się normalnie w trybie stacjonarnym i jest to im niezwykle potrzebne - dodał.

Przemysław Czarnek mówił, że nauka zdalna w poprzednich falach koronawirusa wyrządziła wiele szkód wśród dzieci i młodzieży.

Te szkody to jest brak wiedzy, zła kondycja fizyczna i psychiczna - wskazał. Podkreślił, "że dopóki jest możliwość chodzenia do szkoły w trybie stacjonarnym, dopóty będziemy to robić".

Dane MEiN ws. nauki stacjonarnej, hybrydowej i zdalnej

Z danych MEiN opublikowanych w poniedziałek w mediach społecznościowych wynika, że stacjonarnie w całej Polsce pracowało w poniedziałek 12 608 szkół podstawowych, czyli 87,6 proc. wszystkich i 6889 ponadpodstawowych, czyli 88,2 proc.

Zdalnie pracowało 45 szkół podstawowych i 54 ponadpodstawowe. W trybie mieszanym pracowało 1735 szkół podstawowych i 869 ponadpodstawowych.

ZOBACZ TAKŻE: Przemysław Czarnek w "Sygnałach Dnia" o nauczaniu w czasie pandemii COVID-19

Czytaj także:

bf

Czytaj także

Szef MEiN: znajomość najnowszej historii jest warunkiem rozumienia rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 15:10
- Wszyscy, którzy mają dzieci w wieku około 20 lat czy licealnym, wiedzą, że z nauczaniem historii XX i XXI wieku jest wielki problem w Polsce i to nie od teraz, ale od początku lat 90. – mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek, uzasadniając plany wprowadzenia przedmiotu "Historia i teraźniejszość".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEiN: nie ma sprzeciwu wobec działania organizacji pozarządowych w szkołach, jest dla demoralizacji

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 18:10
- Nikt nie jest przeciwny działaniu organizacji pozarządowych w szkołach, ale przekazywane treści muszą być zgodne z podstawami programowymi i musi o nich wiedzieć kurator - powiedział  edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prezydent postanowił być mediatorem". Ryszard Proksa o nowym systemie wynagradzania nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 15:30
- Nasza ostra reakcja wynika z tego, że pod dwóch latach porozumienie nadal nie zostało zrealizowane. Pan prezydent postanowił być mediatorem w rozmowach między nami a rządem - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Proksa, szef oświatowej Solidarności.
rozwiń zwiń