more_horiz
Wiadomości

Kryzys migracyjny. Kolejni "kurierzy" w rękach podlaskiej policji

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 13:43
Policjanci zatrzymali 5 osób w związku z pomocą przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani kurierzy to trzej obywatele Ukrainy, obywatel Tadżykistanu i obywatel Rosji - poinformowała podlaska policja na Twitterze.
Policja zatrzymała 5 tzw. kurierów nielegalnych migrantów
Policja zatrzymała 5 tzw. kurierów nielegalnych migrantówFoto: Podlaska Policja/Twitter

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował, do zatrzymań doszło podczas kontroli w Zalesiu, Tonkielach, Berżnikach, Bielsku Podlaskim i koło wsi Oleksze.

Kryzys migracyjny. Zatrzymani "kurierzy"

W Zalesiu (powiat siemiatycki) mundurowi spostrzegli samochód stojący w lesie. W środku było pięciu nielegalnych imigrantów, ale kierowca - prawdopodobnie na widok patrolu - uciekł. Rozpoczęto jego poszukiwania, wykorzystano psa tropiącego i na pobliskiej stacji benzynowej zatrzymano mężczyznę, jak się okazało - obywatela Ukrainy.

Z kolei w Tonkielach zatrzymano do kontroli samochód kolejnego ukraińskiego kierowcy, który przewoził obywatela Sri Lanki. W Berżnikach również za kierownicą skontrolowanego auta siedział Ukrainiec. Transportował czterech obywateli Iraku. W Bielsku Podlaskim "wpadł" obywatel Rosji, który też wiózł czterech Irakijczyków.

 

Kierowca z podrobionymi dokumentami

W okolicach wsi Oleksze (powiat bielski) policjanci zatrzymali do kontroli samochód prowadzony przez obywatela Tadżykistanu, przewożącego czterech Irakijczyków. Mężczyzna miał przy sobie podrobione bułgarskie dokumenty: prawo jazdy i dowód osobisty na inne nazwisko. - Policjantom tłumaczył, że dokumenty kupił około roku temu za pośrednictwem internetu, płacąc za to 50 euro - przekazał rzecznik podlaskiej policji.

 

Od początku kryzysu na polsko-białoruskiej granicy policjanci z całego kraju, pełniący tam obecnie służbę, zatrzymali w Podlaskiem 324 "kurierów". Przewozili oni łącznie ponad 1350 osób, które wcześniej nielegalnie przekroczyły granicę.

Czytaj także:

ms

Zobacz także

Zobacz także