more_horiz
Wiadomości

Jak oceniana jest postawa Tuska ws. kryzysu na granicy? Lider PO nie będzie zadowolony

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 10:27
43 proc. Polaków negatywnie ocenia postawę Donalda Tuska wobec kryzysu na polsko-białoruskiej granicy, który jest spowodowany hybrydowymi działaniami reżimu Łukaszenki - wynika z najnowszego sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Pozytywnie działania lidera Platformy Obywatelskiej postrzega 26 proc. respondentów.
Jak oceniana jest postawa Donalda Tuska ws. kryzysu na granicy? Najnowszy sondaż
Jak oceniana jest postawa Donalda Tuska ws. kryzysu na granicy? Najnowszy sondażFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

W sondażu postawiono pytanie: "Jak ocenia Pani/Pan postawę i zachowanie Donalda Tuska w związku z kryzysem imigracyjnym na granicy polsko-białoruskiej?".

Na tak sformułowane pytanie 43 proc. badanych odpowiedziało, że ocenia postawę Tuska "zdecydowanie negatywnie" lub "raczej negatywnie".

Dobrze lub bardzo dobrze działania byłego premiera ocenia 26 proc. ankietowanych.

31 proc. respondentów wskazało, że nie ma zdania na ten temat.

Ocena Donalda Tuska. Preferencje polityczne

Portal wPolityce.pl zwraca uwagę, że w tej sprawie widać silną polaryzację polityczną. Tuska dobrze oceniają wyborcy Koalicji Obywatelskiej, a źle - wyborcy Zjednoczonej Prawicy.

"Badanie potwierdza jednak, że Polacy dostrzegli, że w kwestii konfliktu z Białorusią szef PO reagował zawsze w sposób spóźniony i nieadekwatny. Próbował także przeszkadzać rządowi w chwili, gdy Polacy oczekiwali jedności klasy politycznej wobec zagrożenia" - czytamy w omówieniu sondażu.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku i wielkości miejsca zamieszkania) próbie 1079 Polaków w dniach od 19 do 22 listopada 2021 roku.

Zobacz także: "24 Pytania - Rozmowa Poranka" Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA

Zobacz także:

jp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem