more_horiz
Wiadomości

Nie chcieli założyć maseczek. Dwaj posłowie Konfederacji wykluczeni z obrad Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 16:18
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wykluczyła z obrad dwóch posłów Konfederacji Grzegorza Brauna i Jakuba Kuleszę. Obaj, mimo apeli, odmówili założenia maseczek.
Marszałek Sejmu wykluczyła z obrad dwóch posłów Konfederacji
Marszałek Sejmu wykluczyła z obrad dwóch posłów KonfederacjiFoto: Sejm RP/Twitter

Obaj politycy opuścili salę obrad.

Wykluczenia z podobnego powodu zdarzały się też parlamentom podczas poprzednich posiedzeń Sejmu. M.in. 16 listopada Kulesza i Braun oraz Konrad Berkowicz także zostali wykluczeni z obrad. Decyzja ta miała wówczas dotyczyć też innych polityków Konfederacji: Dobromira Sośnierza i Krystiana Kamińskiego. Ci jednak przedstawili zaświadczenia lekarskie, które zwalniały ich z obowiązku noszenia maseczek

Marszałek Sejmu poinformowała wówczas, że wszyscy posłowie otrzymali SMS-y informujące o nakazie noszenia maseczek podczas posiedzenia Sejmu z uwagi na wzrastającą liczbę zakażeń koronawirusem. Powołała się też na art. 175 pkt 5 regulaminu Sejmu, zgodnie z którym marszałek Sejmu może wykluczyć z posiedzenia posłów, którzy utrudniają prowadzenie obrad

Wykluczeni komentowali później, że decyzja ta jest "bezprawiem i hipokryzją". Zaznaczali, że w jej wyniku nie mogą głosować.

W związku z pandemią COVID-19 na terenie całego kraju obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Dotyczy to m.in. środków transportu publicznego, kościołów, zakładów pracy czy budynków użyteczności publicznej.

Czytaj także:

ms

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem