more_horiz
Wiadomości

Walka z kolejną falą pandemii. Resort zdrowia zaplanował powiększenie bazy łóżkowej

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 15:54
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podkreślił w środę, że jego resort, przygotowując się do czwartej fali pandemii, zaplanował powiększenie bazy łóżkowej dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Wiceszef MZ zapowiedział, że to jednak nie koniec inwestycji w infrastrukturę covidową.
Resort zdrowia zaplanował powiększenie bazy łóżkowej dla pacjentów
Resort zdrowia zaplanował powiększenie bazy łóżkowej dla pacjentówFoto: Twitter.com/SzpitalNarodowy

Przedstawiając w Sejmie informację bieżącą na ten temat, powiedział, że od 31 sierpnia do dziś zwiększono bazę łóżek o ponad 21 tysięcy, a o 2 tysiące liczbę respiratorów.

Dodał, że dla pacjentów zakażonych COVID-19 dostępne są 27 tysięcy 694 łóżka i 2 tysiące 523 respiratory. Waldemar Kraska powiedział, że uruchomiono też szpitale tymczasowe.

- W tej chwili są aktywne 23 szpitale tymczasowe - mówił. Dodał, że w szpitalach tych do dyspozycji jest 2 tysiące 529 łóżek i 365 miejsc dla pacjentów wymagających terapii respiratorowej.

Wiceminister Waldemar Kraska dodał, że do 10 grudnia rząd będzie chciał, by zwiększyć liczbę łóżek dla pacjentów covidowych do 32 tysięcy, a respiratorów do ponad 2 tysięcy 800.

Szczepienia istotnym elementem w walce z pandemią

Waldemar Kraska zwrócił też uwagę, że istotnym elementem walki z pandemią są szczepienia. Dodał, że w ostatnim czasie widać większe zainteresowanie przyjmowaniem pierwszej dawki, ale i trzeciej, przypominającej.

Poinformował też, że resort przygotowuje się do szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

***

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby wykryto w Polsce 29 064 zakażenia koronawirusem. Zmarło 570 zakażonych osób. Z powodu COVID-19 zmarło 161 osób, natomiast 409 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 569 137 przypadków. Zmarły 84 153 osoby z COVID-19. Tydzień temu, 24 listopada, zanotowano 28 380 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 460 osób z COVID-19. Najwięcej nowych przypadków w tej fali pandemii - 28 380 - zanotowano 24 listopada, a we wtorek - 30 listopada najwięcej zgonów - 526.

Aktualne informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19 są dostępne na stronie szczepienia.polskieradio24.pl.

Czytaj również:

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem