more_horiz
Wiadomości

Wsparcie polskich olimpijczyków. Dodatkowe 15 mln zł od Ministerstwa Sportu i Turystyki

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 19:53
Polscy olimpijczycy dostaną dodatkowe wsparcie finansowe. Minister sportu Kamil Bortniczuk podjął decyzję o zwiększeniu finansowania sportów olimpijskich. Na przygotowania reprezentantów Polski na igrzyska, mistrzostwa świata i Europy przeznaczonych zostanie o 15 milionów złotych więcej niż przed rokiem.
Kamil Bortniczuk zdecydował o zwiększeniu finansowania sportów olimpijskich
Kamil Bortniczuk zdecydował o zwiększeniu finansowania sportów olimpijskichFoto: PAP/Andrzej Lange

- Pozwoli to na kontynuację już wdrożonych programów szkoleniowych. Natomiast te dyscypliny, które w mijającym roku dostarczyły nam najwięcej powodów do radości, lub wiążemy z nimi nadzieje na olimpijski sukces w Paryżu, już dziś otrzymają środki znacznie większe - powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Budżet tegorocznego programu olimpijskiego wzrósł łącznie o 11 procent. Ministerstwo podkreśla, że to pierwsza perspektywa finansowa, w której żaden ze związków sportowych nie straci dotacji. W przypadku niektórych związków finansowanie wzrośnie o nawet 45 procent.

Wsparcie igrzysk: zimowych, letnich i europejskich

Pieniądze pomogą sfinansować kwalifikacje i przygotowania sportowców do: Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku i Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, nadchodzących mistrzostw świata i Europy w olimpijskich sportach zimowych i letnich oraz III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska w 2023 roku.

III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska dotyczy ustawa, którą w piątek podpisał prezydent Andrzej Duda. Igrzyska Europejskie to rozgrywana co cztery lata impreza sportowa z udziałem 50 reprezentacji krajów europejskich. Prezydent Andrzej Duda powiedział w czasie uroczystości podpisania ustawy, że decyzja w sprawie organizacji igrzysk zapadła w 2019 roku. Oprócz województwa małopolskiego, w przygotowaniu imprezy bierze także udział województwo śląskie.

Czytaj również:

Liga Narodów: Holendrzy i Belgowie nie doceniają starć z Polską? "Wolałbym zagrać z Anglią"

jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem