more_horiz
Wiadomości

Kolejny atak na Magdalenę Ogórek. "Krzyczały w języku pani Lempart"

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 00:15
Dzień przed Wigilią dziennikarka Telewizji Polskiej i Polskiego Radia została zaatakowana. To nie pierwszy tego typu incydent wymierzony w Magdalenę Ogórek. Napastnikami była grupa agresywnych zwolenniczek opozycji.
Magdalenę Ogórek zaatakowała  grupa zwolenniczek opozycji
Magdalenę Ogórek zaatakowała grupa zwolenniczek opozycjiFoto: twitter.com/ogorekmagda

Do ataku doszło przed budynkiem Telewizji Polskiej przy placu Powstańców Warszawy, gdzie mieszczą się redakcje TVP Info i Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. 

O całym zajściu w mediach społecznościowych poinformowała dziennikarka.

"Rozmaite warszawianki roku na posterunku. Przykleiły się do samochodowej szyby, coś tam krzyczały w języku pani Lempart. Smutne muszą mieć dziewczyny święta.
Życzyłam im wesołych" - napisała na Twitterze Magdalena Ogórek.

Grupa kilku starszych kobiet, która zaatakowała Magdalenę Ogórek, miała ze sobą transparenty wymierzone w publicznego nadawcę telewizyjnego.

Nie pierwszy atak

Do agresywnych zachowań wobec dziennikarki dochodziło już wcześniej. Między innymi w lutym 2019 roku. Magdalena Ogórek została wówczas zaatakowana, gdy wychodziła z budynku TVP, po zakończonym programie "Studio Polska". Demonstranci, którzy protestowali przy placu Powstańców w centrum Warszawy, nie pozwolili odjechać dziennikarce zaparkowanym nieopodal samochodem. Na miejscu interweniowała policja.

Z kolei latem tego roku w programie "W kontrze" na antenie TVP Info Magdalena Ogórek opowiedziała o nieprzyjemnym incydencie, który także miał miejsce przed budynkiem Telewizji Polskiej.

– Wczoraj (13 sierpnia 2021 roku - przyp. red.) wychodzimy z pracy, trochę nieprzytomni, ja zagadana. I czujność Jarosława (Jakimowicza) tak naprawdę, który mi zwrócił uwagę. Bo pan, który bardzo dziwnie się przyglądał, podniósł ręce, ruszył na nas i gdyby nie to, że Jarosław wychynął bardzo mocno do przodu, to pan by się nie wycofał – powiedziała Magdalena Ogórek. – Jest ósma rano, ulica Moniuszki jest pusta. Gdybym szła sama, gdyby ciebie nie było, to nie wiem, do jakiej sytuacji by doszło na tej drodze – dodała.

wPolityce.pl/wirtualnemedia.pl/wprost.pl/bf

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem