more_horiz
Wiadomości

Arcybiskup Marek Jędraszewski: czas Bożego Narodzenia to okazja do wewnętrznej odnowy

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 07:48
Obchodzona dziś uroczystość Bożego Narodzenia to jedno z najważniejszych świąt w Kościele. Upamiętnia narodziny Bożego Syna w stajence w Betlejem.
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas górniczej mszy pasterskiej w zabytkowej kopalni soli w Wieliczce,
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas górniczej mszy pasterskiej w zabytkowej kopalni soli w Wieliczce, Foto: PAP/Art Service

Wiceprzewodniczący Episkopatu Polski, metropolita krakowski, arcybiskup Marek Jędraszewski, życzył słuchaczom Polskiego Radia, by czas Bożego Narodzenia był okazją do wewnętrznej odnowy, "byśmy byli gotowi okazywać sobie wielką życzliwość i dobroć".

- To echo, które powinno być echem bardzo wyraźnym wielkiej miłości Boga Ojca, który tak umiłował świat, że zesłał swojego Syna jednorodzonego, abyśmy my wpatrzeni w Niego, otwierający na Niego swoje serca, wielbili Boga na wysokościach, a jednocześnie okazywali się ludźmi Jego umiłowania, ludźmi prawego serca, ludźmi prawdziwie dobrej woli - podkreślił arcybiskup Marek Jędraszewski.

"Niech dobroć serca, dobroć słowa będzie dobrocią zwycięską"

Życzył także, by budować te Święta na serdecznym, dobrym słowie i obdarzać nim, budować i umacniać siebie przez cały okres świąteczny i w nowym roku. - Niech to dobre słowo wypływające od Boga i naszych serc przezwycięża to wszystko, co może nas dotykać i ranić przez słowo złe i nieszlachetne; niech dobroć serca, dobroć słowa, będzie dobrocią zwycięską na teraz i na całą przyszłość, zwłaszcza cały 2022 rok - zaznaczył arcybiskup Jędraszewski.

Boże Narodzenie jest jednym z najstarszych świąt chrześcijańskich. Jego początki sięgają III wieku. To święta bogate w tradycje i zwyczaje, o głębokiej symbolice.


Posłuchaj
00:30 11471466_1.mp3 Arcybiskup Marek Jędraszewski: czas Bożego Narodzenia to okazja do wewnętrznej odnowy (IAR)

Posłuchaj
00:32 11471466_2.mp3 Arcybiskup Marek Jędraszewski: budujmy te Święta na serdecznym, dobrym słowie (IAR)

  

koz

Zobacz także

Zobacz także