more_horiz
Wiadomości

Koronawirus w Polsce. Andrusiewicz: rozmawiamy o szczepieniu kolejnych grup zawodowych

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 12:35
We wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że prowadzone są rozmowy na temat szczepienia kolejnych grup zawodowych. 
Rzecznik MZ: rozmawiamy o szczepieniu kolejnych grup zwodowych przeciw COVID-19
Rzecznik MZ: rozmawiamy o szczepieniu kolejnych grup zwodowych przeciw COVID-19Foto: Marina Demidiuk/Shutterstock

Rzecznik MZ był pytany, czy rząd bierze pod uwagę wprowadzenie obowiązku szczepień przeciw COVID-19 dla wszystkich i czy minister Adam Niedzielski popiera ten pomysł. - Rozmawiamy o takich ewentualnościach, ale nie na obecną chwilę. Dziś rozmawiamy o szczepieniu kolejnych grup - powiedział Wojciech AndrusiewiczPrzypomniał te, że trwają rozmowy z szefami MON i MSWiA o szczepieniu służb mundurowych.

Szczepienia medyków 

Przesadzona została już sprawa szczepienia medyków. 23 grudnia w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra zdrowia, zgodnie z którym osoby wykonujące zawód medyczny, farmaceuci i studenci medycyny do 1 marca muszą zaszczepić się w pełni przeciw COVID-19. Dane MZ mówią, że, że grupą zawodową zaszczepioną w stopniu najwyższym są lekarze - 92 proc., a potem dentyści - 87 proc. Zaszczepionych jest też 85 proc. diagnostów laboratoryjnych oraz 82 proc. farmaceutów, pielęgniarek i położnych.

Dodatkowo samorządy zawodów medycznych we wspólnym stanowisku podkreśliły, że szczepienia ochronne są jednym z największych osiągnięć cywilizacyjnych w zakresie ochrony zdrowia i stanowią najskuteczniejszą metodę zapobiegania groźnym dla życia i zdrowia chorobom zakaźnym.

Dziś wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że w Polsce potwierdzono już 25 przypadków zakażenia wariantem omikron. Tym samym zauważył, że ten wariant może wywołać piątą falę pandemii.

Czytaj więcej:

Zobacz także: Waldemar Kraska w audycji "Sygnały Dnia"

nj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem