more_horiz
Wiadomości

Sylwester w czasie pandemii. Lekarze radzą: sami powinniśmy wziąć odpowiedzialność

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 23:44
- Unikajmy nieznanych osób i przypadkowych tłumów, w których mogą znajdować się niezaszczepieni. Bawmy się ostrożnie, zachowajmy zdrowy rozsądek - radzi prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia Bożena Janicka, pytana o to, jak zachować się na zabawach w sylwestra w kontekście pandemii COVID-19. 
Sami powinniśmy wziąć odpowiedzialność za siebie i innych - radzą lekarze i apelują, by powitanie 2022 roku świętować raczej w małym gronie
"Sami powinniśmy wziąć odpowiedzialność za siebie i innych" - radzą lekarze i apelują, by powitanie 2022 roku świętować raczej w małym gronieFoto: Kamil Macniak/ Shutterstock

Lekarze PPOZ w przesłanym w czwartek komunikacie zwraca uwagę, że choć nowych potwierdzonych przypadków COVID-19 jest nieco mniej, to liczba zgonów nadal jest bardzo duża. "Umiera 700 - 800 osób dziennie! I to głównie niezaszczepionych (blisko 90 procent): - alarmują.

"Sami powinniśmy wziąć odpowiedzialność za siebie i innych"

Lekarze zaznaczają, że wprawdzie większość miast zrezygnowała z organizacji hucznych imprez sylwestrowych, w tym także na powietrzu, nie brakuje propozycji ze strony klubów, czy dyskotek. "Choć rząd wprowadził limity gości, trudno się spodziewać, że wszędzie będą one przestrzegane" - przyznaje PPOZ.

- Sami powinniśmy wziąć odpowiedzialność za siebie i innych! Nikt nikomu nie odbiera prawa do szampańskiej zabawy, ale nie można jej postawić ponad zdrowie własne i innych! Jedna noc może zaważyć na dalszym zdrowiu, a nawet życiu. Powitajmy Nowy Rok bezpiecznie. W gronie najbliższych, przyjaciół, znajomych, o których wiemy, że są zaszczepieni. W czasie pandemii nawet w sylwestra nie powinniśmy stracić głowy! - podkreśla prezes Bożena Janicka.

Ponad 700 zgonów w związku z COVID-19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 14 325 nowych zakażeniach koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 200 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 509 osób.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 4 094 608 zakażeń. Zmarło 96 415 osób z COVID-19.

Obejrzyj także rozmowę z poseł PiS Martą Kubiak w popołudniówce Polskiego Radia 24: 

Czytaj także: 

mbl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem