more_horiz
Wiadomości

Nad Polskę powraca chłodniejsze powietrze. Będzie odczuwalne głównie we wschodniej połowie kraju

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 20:29
Jak powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB, powrót łagodnej zimy utrzyma się prawdopodobnie do czwartku. Pod koniec tygodnia spodziewane jest kolejne ocieplenie.
W poniedziałek od wschodu napłynie chłodniejsze powietrze
W poniedziałek od wschodu napłynie chłodniejsze powietrzeFoto: Shutterstock/yanikap

Od poniedziałku do Polski zacznie napływać nieco chłodniejsze powietrze, które będzie odczuwalne głównie we wschodniej połowie kraju.

- W całym kraju zachmurzenie będzie duże z rozpogodzeniami. Słabe opady śniegu możliwe są praktycznie w całym kraju. Na południu Polski, szczególnie w rejonach podgórskich, prognozujemy opady śniegu, które lokalnie mogą spowodować przyrost pokrywy śnieżnej do 3 centymetrów. Na krańcach zachodnich możliwy będzie także deszcz ze śniegiem - powiedziała Tomczuk.

Maksymalnie pięć stopni poniżej zera

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od minus 5 stopni Celsjusza w dolinach karpackich, minus 4 na Suwalszczyźnie, minus 1-2 stopnie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce, minus 1 w centrum i do 2 stopni na plusie na zachodzie i południowym zachodzie kraju.

Powrót łagodnej zimy charakteryzującej się nocnymi spadkami temperatur poniżej zera i temperaturami około 1-2 stopni na plusie w słońcu podczas dnia powinien utrzymać się do czwartku. W następnych dniach synoptycy nie wykluczają ocieplenia. 

Zobacz także:

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem