more_horiz
Wiadomości

RCB alarmuje: kolejne przypadki wścieklizny na Mazowszu. Szczepienia zwierząt są obowiązkowe

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 17:50
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega Warszawę oraz przyległe powiaty przed wścieklizną. Po raz pierwszy Alert RCB wysłany w wiadomości SMS dotyczy takiego zagrożenia.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alarmuje o nowych przypadkach wścieklizny na terenie Mazowsza
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alarmuje o nowych przypadkach wścieklizny na terenie MazowszaFoto: PAP / Leszek Szymański

W SMS-ie RCB zaleca, by trzymać w zamknięciu zwierzęta domowe i hodowlane, a także szczepić i koty przeciwko wściekliźnie.

- Ostrzeżenie zostało wysłane na wniosek wojewody mazowieckiego - poinformował rzecznik RCB Damian Duda. "Do mieszkańców ośmiu powiatów i dwóch miast rozesłano alert. To pierwszy przypadek kiedy rozesłano alert w związku z przypadkami wścieklizny - powiedział rzecznik RCB.

Dodatkowo, po raz pierwszy alert RCB pojawi się też na wielkoformatowych wyświetlaczach w miastach nim objętych.

Na Mazowszu potwierdzono kilkaset przypadków wścieklizny, w tym wiele w samej Warszawie. Obecnie na terenach wskazanych przez wojewodę jako zagrożone obowiązuje nakaz szczepienia kotów.

Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował, że w 2021 roku na Mazowszu wykryto 110 przypadków wścieklizny u zwierząt.

Posłuchaj
00:23 wścieklizna333.mp3 RCB ostrzega przed wścieklizną (IAR)

 

Czytaj także:

bartos

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem