"Kartka Dla Obrońców Granic". Kilkanaście tysięcy laurek od dzieci dla polskich służb

W koszarach 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Lublinie odbyło się podsumowanie akcji "Kartka Dla Obrońców Granic" zainicjowanej przez Fundację Niepodległości wraz z Lubelskim Kuratorium Oświaty i 2. LBOT. Organizatorzy przekazali, że "w ramach akcji funkcjonariusze Straży Granicznej, policji i żołnierze pełniący służbę na Lubelszczyźnie i Podlasiu otrzymali kilkanaście tysięcy laurek".

2022-01-13, 17:49

"Kartka Dla Obrońców Granic". Kilkanaście tysięcy laurek od dzieci dla polskich służb
Maciej Szymczak przyznał, że "powyżej 12 tys. przestaliśmy liczyć, bo straciliśmy rachubę". Foto: Twitter.com/Polska_Zbrojna

Podczas konferencji prasowej członek zarządu Fundacji Niepodległości Maciej Szymczak powiedział, że w ramach akcji od 10 listopada do końca grudnia dzieci przesłały kilkanaście tysięcy własnoręcznie wykonanych laurek, kartek i obrazków z wyrazami wsparcia i życzeniami dla żołnierzy, funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz policji.

- Powyżej 12 tys. przestaliśmy liczyć, bo straciliśmy rachubę - przyznał Maciej Szymczak. Dodał, że pozdrowienia przysyłały dzieci z całej Polski i z zagranicy. - Najdalsza kartka przyszła z Kanady, co świadczy o tym, jak powszechne w polskich sercach jest poparcie dla żołnierzy, którzy bronią wschodniej granicy - powiedział organizator.

Tysiące kartek od uczniów i przedszkolaków 

Kartki trafiały na adres brygady, następnie były rozwożone przez terytorialsów do mundurowych pełniących służbę na Lubelszczyźnie i Podlasiu. Jak wyjaśniła porucznik Marta Gaborek z Sekcji Komunikacji Społecznej 2. LBOT "od uczniów szkół i przedszkolaków otrzymaliśmy tysiące kartek, które w okresie przedświątecznym zostały dostarczone do funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji i żołnierzy pełniących służbę na granicy naszego kraju".

Przyznała, że kartki sprawiły mundurowym wiele radości. - Nie tylko dlatego, że były przepiękne i było widać, że dzieciaki włożyły w ich wykonanie mnóstwo pracy, a także serca, ale przede wszystkim, dlatego, że były wyrazem uznania i docenienia wysiłku, jaki mundurowi wkładają w obronę naszej granicy, żebyśmy mogli czuć się bezpiecznie - powiedziała por. Marta Gaborek.

REKLAMA

Komiks jako podziękowanie dla dzieci

Podczas konferencji prasowej organizatorzy akcji podziękowali uczestnikom za nadesłane kartki. Wśród szkół i innych placówek, które nadesłały zbiorczo obrazki, laurki i pozdrowienia Fundacja Niepodległości rozlosowała 10 kompletów po 25 sztuk komiksów "Przygody Misia Wojtka, dzielnego żołnierza".

Komiksy otrzymały: Katolicka Szkoła Podstawowa im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej, Zespół Szkół nr 13 w Lublinie, Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu, Placówka Opiekuńczo Wychowawcza "Na Zamku" w Krasnymstawie, Szkoła Podstawowa nr 33 im. 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w Lublinie, Polska Misja Katolicka w Bonn, Szkoła Podstawowa nr 3 w Ścinawie, Szkoła Podstawowa nr 25 im. Władysława Broniewskiego w Lublinie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Karczmiskach oraz Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Bychawie.

Dodatkowe nagrody dla autorów najciekawszych prac przyzna dyrektor Regionalnego Oddziału Agencji Mienia Wojskowego i dowódca 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

Zobacz także: Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w "Sygnałach dnia"

Czytaj również:

nt

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej