more_horiz
Wiadomości

Uwaga kierowcy! GDDiKA ostrzega przed mgłą i ślizgawicą na drogach

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2022 08:06
W przeważającej części kraju jazdę utrudniają gęste mgły - ostrzegła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego kierowcy muszą uważać na śliską nawierzchnię. 
Mgły w większości województw i lokalna śliskość utrudniają kierowcom jazdę
Mgły w większości województw i lokalna śliskość utrudniają kierowcom jazdęFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracuje 366 pojazdów do zimowego utrzymania.

Jak podała GDDKiA, pogoda będzie miała wpływ na warunki jazdy w niektórych regionach kraju.

Utrudniona widoczność i ryzyko poślizgu

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego występuje śliskość na drodze krajowej 16 na odcinku Mrągowo - Ełk, na drodze krajowej 63 na odcinku Orzysz - Pisz i Wyszowate - Pozezdrze, na drodze krajowej 59 na odcinku Mrągowo - Giżycko.

Ślisko jest także w woj. podkarpackim na drodze krajowej 84 na odcinku Ustrzyki Dolne - granica Państwa.

Mgła występuje na terenie województwa: podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, dolnośląskiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

Opady deszczu i śniegu

Według dyrekcji w dzień na południu będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże.

Na północnym wschodzie miejscami są słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przejściowo możliwe też opady marznące powodujące gołoledź. Na zachodzie i północy słabe opady deszczu. Rano na południu miejscami marznąca mgła ograniczająca widzialność do 100 m.

Temperatura maksymalna wyniesie od -2 st. C na północnym wschodzie do 2 st. C w centrum i 4 st. C nad morzem; w obszarach podgórskich Karpat od -4°C do 0°C.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem wzmagający się do dość silnego, w całym kraju okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 70 km/h, wysoko w górach do 60 km/h.

» WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

kp

Zobacz także

Zobacz także