more_horiz
Wiadomości

Kurs Akademii Radiowej Polskiego Radia. Wiemy, kto odebrał nagrodę za najlepszy reportaż

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 16:40
Reportaż Aleksandry Dobieszewskiej "W życiu nie ma puenty" został wybrany najlepszym w pierwszej edycji kursu na reportażystę. Kurs zorganizowała Akademia Radiowa Polskiego Radia, która kształci przyszłych reporterów, wydawców i realizatorów radiowych. Mecenasem kursu była Polska Fundacja Narodowa.
Reportaż Aleksandry Dobieszewskiej najlepszy w pierwszej edycji kursu na reportażystę Polskiego Radia
Reportaż Aleksandry Dobieszewskiej najlepszy w pierwszej edycji kursu na reportażystę Polskiego RadiaFoto: Cezary Piwowarski/IAR

Aleksandra Dobieszewska w nagrodę odbędzie staż w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

- Ta nagroda to jest spełnienie mojego marzenia, bo od małego marzyłam, by pracować w Polskim Radiu i od kilku lat robię różne rzeczy związane z reportażem. Mój reportaż opowiada historię dwóch bezdomnych, którzy wraz z księdzem wybrali się na wyprawę na kosiarkach do Francji. Przejechali ponad 2 tysiące kilometrów. To wszystko jest inspirowane filmem Dawida Lyncha "Prosta historia", która opowiada trochę podobną historię - powiedziała Aleksandra Dobieszewska.

Dodała, że bardzo cieszy się ze stażu w Polskim Radiu i ma już mnóstwo pomysłów na kolejne reportaże. - Mam nadzieję, że powstaną bardzo wartościowe materiały - powiedziała laureatka.

"Potrzebujemy młodych ludzi z reporterską wrażliwością"

Z kolejnej wspólnej inicjatywy z Polską Fundacją Narodową cieszy się prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. - Polska Fundacja Narodowa jest mecenasem naszych wydawnictw ikonograficzno fonograficznych, które nazywamy tożsamościowymi, poświęconymi Bitwie Warszawskiej czy 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Polska Fundacją Narodowa i Polskie Radio wspólnie także inicjują i prowadzą akcje poszukiwań archiwów w Polsce i za granicą. Bardzo się cieszę, że także inwestycja w młode talenty bardzo dobrze się rozwija. Potrzebujemy młodych ludzi, którzy mają tę reporterską wrażliwość - podkreśliła Agnieszka Kamińska.

- Jesteśmy niezwykle dumni, że zostaliśmy współorganizatorem tego wydarzenia, bo to jest rzeczywiście inwestycja po pierwsze w młodzież, po drugie w kadry i nawiązanie do tej jakże niezwykle chlubnej tradycji dobrej szkoły polskiego reportażu, a najlepszy polski reportaż to Polskie Radio - dodał Michał Góras, członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.

Posłuchaj
00:31 11505638_1 (1).mp3 Michał Góras (Polska Fundacja Narodowa): to nawiązanie do niezwykle chlubnej tradycji dobrej szkoły polskiego reportażu, a najlepszy polski reportaż to Polskie Radio (IAR)

Warsztaty w Akademii Radiowej

Akademia Radiowa Polskiego Radia działa od 2020 roku. Inicjatywa powstała w odpowiedzi na duże zainteresowanie młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć współpracę z Polskim Radiem.
Oprócz ostatniego kursu na reportażystę Akademia, zrealizowała cztery edycje kursu na reportera radiowego. Zajęcia mają charakter warsztatowy i prowadzone są przez doświadczonych dziennikarzy radiowych, realizatorów i wybitnych specjalistów ze świata nauki i mediów. Po ukończeniu kursu najlepsi uczestnicy otrzymują możliwość dalszej współpracy z Polskim Radiem.

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem