Ustawa o weryfikacji covidowej. Fogiel: zdecydowana większość posłów PiS zagłosuje za

2022-01-20, 10:30

Ustawa o weryfikacji covidowej. Fogiel: zdecydowana większość posłów PiS zagłosuje za
W Unii Europejskiej w sprawie ważności certyfikatów COVID decydujące znacznie będą miały przepisy krajowe.Foto: Wirestock Creators/Shutterstock

- Będę głosował za jej przyjęciem. To jest ustawa, która zwiększa bezpieczeństwo nas wszystkich korzystających z usług, ze sklepów, zwiększa bezpieczeństwo pracowników rozmaitych firm - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel o ustawie, która daje instrumenty weryfikacji statusu zdrowotnego pracowników. Jak powiedział, w tej sprawie nie będzie dyscypliny partyjnej.

Wicerzecznik ugrupowania Radosław Fogiel wyraził przekonanie, ze za zagłosuje "zdecydowana większość". - Za projektem "ustawy Hoca", dotyczącym możliwości weryfikacji covidowej, zagłosuje zdecydowana większość posłów Prawa i Sprawiedliwości - zapewnił. 

Bez dyscypliny

- Nie ukrywam, że być może kilka osób będzie miało odrębne zdanie. Dlatego, żeby nie wprowadzać niepotrzebnego dodatkowego fermentu, władze klubu PiS zapowiedziały, że w tym przypadku nie będzie dyscypliny głosowania - dodał. Podkreślił, że sam zagłosuje za jej przyjęciem

- To jest ustawa, która zwiększa bezpieczeństwo nas wszystkich korzystających z usług, ze sklepów, zwiększa bezpieczeństwo pracowników rozmaitych firm - podkreślił.

Fogiel wykluczył też utratę przez PiS większości przy procedowaniu tego projektu.

Poselski projekt ustawy o weryfikacji covidowej złożyła w Sejmie grupa posłów PiS z Czesławem Hocem na czele. Jak uzasadniono w projekcie, zapisy mają "umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli" nad ryzykiem wystąpienia infekcji koronawirusa, powodującego chorobę COVID-19, w zakładzie pracy. Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji koronawirusa.

Pierwsze czytanie projektu odbyło się w połowie grudnia 2021 r., a 5 stycznia w Sejmie zorganizowano wysłuchanie publiczne. 11 stycznia sejmowa Komisja Zdrowia pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej. W trakcie prac komisji zmieniono tytuł projektu i usunięto jeden z artykułów. We wtorek Rada Ministrów pozytywnie oceniła tzw. projekt Hoca dotyczący weryfikacji covidowej.

Czytaj także:

Zobacz także: Waldemar Kraska w "Salonie politycznym" o metodach walki z epidemią koronawirusa w obliczu rosnącej liczby zakażeń wariantem omikron

pg

Polecane

Wróć do strony głównej