more_horiz
Wiadomości

Ustawa o weryfikacji covidowej. Fogiel: zdecydowana większość posłów PiS zagłosuje za

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 10:30
- Będę głosował za jej przyjęciem. To jest ustawa, która zwiększa bezpieczeństwo nas wszystkich korzystających z usług, ze sklepów, zwiększa bezpieczeństwo pracowników rozmaitych firm - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel o ustawie, która daje instrumenty weryfikacji statusu zdrowotnego pracowników. Jak powiedział, w tej sprawie nie będzie dyscypliny partyjnej.
Nowe zapisy mają umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji koronawirusa, powodującego chorobę COVID-19, w zakładzie pracy.
Nowe zapisy mają "umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli" nad ryzykiem wystąpienia infekcji koronawirusa, powodującego chorobę COVID-19, w zakładzie pracy.Foto: Wirestock Creators/Shutterstock

Wicerzecznik ugrupowania Radosław Fogiel wyraził przekonanie, ze za zagłosuje "zdecydowana większość". - Za projektem "ustawy Hoca", dotyczącym możliwości weryfikacji covidowej, zagłosuje zdecydowana większość posłów Prawa i Sprawiedliwości - zapewnił. 

Bez dyscypliny

- Nie ukrywam, że być może kilka osób będzie miało odrębne zdanie. Dlatego, żeby nie wprowadzać niepotrzebnego dodatkowego fermentu, władze klubu PiS zapowiedziały, że w tym przypadku nie będzie dyscypliny głosowania - dodał. Podkreślił, że sam zagłosuje za jej przyjęciem

- To jest ustawa, która zwiększa bezpieczeństwo nas wszystkich korzystających z usług, ze sklepów, zwiększa bezpieczeństwo pracowników rozmaitych firm - podkreślił.

Fogiel wykluczył też utratę przez PiS większości przy procedowaniu tego projektu.

Poselski projekt ustawy o weryfikacji covidowej złożyła w Sejmie grupa posłów PiS z Czesławem Hocem na czele. Jak uzasadniono w projekcie, zapisy mają "umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli" nad ryzykiem wystąpienia infekcji koronawirusa, powodującego chorobę COVID-19, w zakładzie pracy. Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji koronawirusa.

Pierwsze czytanie projektu odbyło się w połowie grudnia 2021 r., a 5 stycznia w Sejmie zorganizowano wysłuchanie publiczne. 11 stycznia sejmowa Komisja Zdrowia pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej. W trakcie prac komisji zmieniono tytuł projektu i usunięto jeden z artykułów. We wtorek Rada Ministrów pozytywnie oceniła tzw. projekt Hoca dotyczący weryfikacji covidowej.

Czytaj także:

Zobacz także: Waldemar Kraska w "Salonie politycznym" o metodach walki z epidemią koronawirusa w obliczu rosnącej liczby zakażeń wariantem omikron

pg

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem