more_horiz
Wiadomości

Zakończyła się konferencja światowych przywódców. Uczestniczyli w niej prezydenci Polski i USA

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2022 21:30
Prezydent Andrzej Duda wraz z przywódcami światowych mocarstw uczestniczył w wideokonferencji na temat koncentracji rosyjskich sił na granicy z Ukrainą.
Prezydent Joe Biden wziął udział w wideokonferencji z kluczowymi europejskimi sojusznikami ws. sytuacji wokół Ukrainy. W rozmowie uczestniczył też prezydent Andrzej Duda
Prezydent Joe Biden wziął udział w wideokonferencji z kluczowymi europejskimi sojusznikami ws. sytuacji wokół Ukrainy. W rozmowie uczestniczył też prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS, PAP/Wojciech Olkuśnik

W rozmowie, oprócz prezydenta Andrzej Dudy, wzięli udział: prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Olaf Scholz, a także premierzy Włoch i Wielkiej Brytanii Mario Draghi oraz Boris Johnson.

W wideokonferencji uczestniczyli też szefowie Komisji i Rady Europejskiej - Ursula von der Leyen i Charles Michela, a także szef NATO Jens Stoltenberg.

Wideokonferencja odbyła się na zabezpieczonych łączach, a amerykański prezydent przeprowadził ją z pokoju dowodzenia w Białym Domu.

Posłuchaj
00:35 11518935_1.mp3 Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w wideokonferencji z prezydentem Joe Bidenem. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Rozmowy dotyczyły coraz większych napięć związanych z ruchami rosyjskich wojsk wokół Ukrainy.

Zobacz także:

Zobacz także: wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz w "Salonie politycznym Trójki"

jp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem