more_horiz
Wiadomości

Chciał zainwestować w kryptowaluty. Stracił 200 tys. zł

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2022 20:00
56-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego (woj. wielkopolskie), chcąc zainwestować w kryptowaluty, udostępnił dane potrzebne do logowania do jego kont bankowych i stracił około 200 tys. zł.
Około 200 tys. zł stracił 56-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego (woj. wielkopolskie), który padł ofiarą internetowych oszustów
Około 200 tys. zł stracił 56-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego (woj. wielkopolskie), który padł ofiarą internetowych oszustówFoto: Portrait Image Asia/Shutterstock

Gnieźnieńska policja opisała w piątkowym komunikacie przypadek oszukania 56-letniego mężczyzny, który w czwartek zgłosił się do komisariatu w Kłecku. Poszkodowany poinformował policjantów, że chciał zainwestować w kryptowaluty i w tym celu kilka dni wcześniej zarejestrował się na znalezionej w internecie stronie.

Poszkodowany otrzymał prośbę o zainstalowanie na swoim komputerze aplikacji AnyDesk. - Po pewnym czasie skontaktował się z nim mężczyzna, który zaproponował dokonanie przelewu wstępnego na wskazany rachunek bankowy w wysokości ponad 1 tys. zł. Po wpłacie do mężczyzny zaczęli dzwonić rzekomi doradcy biznesowi. Mężczyzna został tak zmanipulowany, że udostępnił swoje dane do logowania na kontach bankowych – opisali policjanci.

Policjanci apelują o rozwagę

Dzięki przekazanym danym i wcześniejszemu zainstalowaniu aplikacji AnyDesk oszuści mogli przelać pieniądze z kont 56-latka i zaciągnęli pożyczkę. Mężczyzna stracił łącznie około 200 tys. zł.

W związku z rosnącą liczbą tego typu zdarzeń policjanci apelują o rozwagę i przestrzegają przed przekazywaniem swoich danych nieznanym osobom czy serwisom internetowym.

Czytaj także: 

dn

Zobacz także

Zobacz także