more_horiz
Wiadomości

"Kolejna odsłona działania antychrześcijańskiego". Abp Gądecki potępił działania Rosji na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2022 15:39
Arcybiskup Stanisław Gądecki w imieniu Konferencji Episkopatu Polski stanowczo potępił działania Rosji i Władimira Putina na Ukrainie. Jak podkreślił, jest to "niedopuszczalny i haniebny akt barbarzyństwa, skierowany wobec suwerenności i niezależności niepodległego państwa".
Abp Stanisław Gądecki potępił działania Rosji na Ukrainie: to kolejna odsłona niegodziwego działania antychrześcijańskiego
Abp Stanisław Gądecki potępił działania Rosji na Ukrainie: to kolejna odsłona niegodziwego działania antychrześcijańskiegoFoto: Twitter.com/@EpiskopatNews

- To, co dokonuje się na naszych oczach, jest kolejną odsłoną niegodziwego działania antychrześcijańskiego, które nie bierze pod uwagę ani opinii innych ludzi, ani cierpienia ludzi, ani prawa partykularnego i uniwersalnego do niepodległości każdego państwa. To jakby stara polityka kolonialna, która uważa, że mocniejszy może podporządkować sobie słabszego, bez oglądania się na jego wolę - powiedział arcybiskup Stanisław Gądecki.

Duchowny zaapelował także, by w najbliższą niedzielę oraz w Środę Popielcową po mszach świętych zorganizować zbiórkę środków do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska będą przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy.

Solidarność z Ukrainą

Środa Popielcowa będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Przewodniczący Episkopatu wyraził solidarność ze wszystkimi Ukraińcami, zapewnił o bliskości, modlitwie oraz gotowości do pomocy.

W piątek, 25 lutego, późnym popołudniem, pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego zbierze się Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski na nadzwyczajnym spotkaniu. Tematem zebrania będzie aktualny kryzys na Ukrainie. Omówione zostaną również możliwości pomocy humanitarnej dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

Atak Rosji na Ukrainę

W nocy ze środy na czwartek prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił w telewizyjnym wystąpieniu rozpoczęcie "operacji specjalnej w Donbasie". Według informacji władz Ukrainy, rosyjskie siły zaczęły ostrzał ukraińskich miast także z innych kierunków. Wybuchy słychać było także m.in. w stolicy Ukrainy, Kijowie.

Posłuchaj
00:30 11580990_1.mp3 Przewodniczący Episkopatu: stanowczo potępiam działania Rosji i Władimira Putina (IAR) 

Czytaj także:

ng

Zobacz także

Zobacz także