more_horiz
Wiadomości

"Ważny krok ku zatrzymaniu rosyjskiej agresji". Andrzej Duda o oświadczeniu Olafa Scholza

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2022 12:59
"Dzisiejsze wystąpienie Kanclerza Olafa Scholza w Bundestagu i decyzje o pomocy Ukrainie oraz blokadzie SWIFT i rosyjskich banków to ważny krok ku zatrzymaniu rosyjskiej agresji" - napisał prezydent Andrzej Duda. Jak podkreślił we wpisie na Twitterze, "tylko działając razem i pokazując jedność możemy pokojowo powstrzymać imperialne ambicje Władimira Putina i wojnę".
Prezydent Andrzej Duda: decyzja Niemiec o pomocy Ukrainie oraz blokadzie to ważny krok ku zatrzymaniu rosyjskiej agresji
Prezydent Andrzej Duda: decyzja Niemiec o pomocy Ukrainie oraz blokadzie to ważny krok ku zatrzymaniu rosyjskiej agresjiFoto: PAP/Andrzej Lange

"Wystąpienie kanclerza Olafa Scholza w Bundestagu i decyzje o pomocy Ukrainie oraz blokadzie SWIFT i rosyjskich banków to ważny krok ku zatrzymaniu rosyjskiej agresji - napisał na Twitterze Andrzej Duda. "Tylko działając razem i pokazując jedność możemy pokojowo powstrzymać imperialne ambicje Wladimira Putina i wojnę" - dodał prezydent.

Odcięcie Rosji od systemu SWIFT

Wcześniej w niedzielę kanclerz Niemiec Olaf Scholz podczas wystąpienia w Bundestagu poinformował m.in. że wszystkim rosyjskim bankom zostanie wyłączony system SWIFT. - Wspólnie z Unią Europejską i wszystkimi państwami członkowskimi ustaliliśmy, że chcemy odciąć wszelkie możliwości finansowych działań Rosji na rynkach międzynarodowych. Chcemy zająć majątki wszystkich oligarchów. Pragniemy też podjąć bezpośrednie kroki karne wobec Putina i jego ludzi" - zaznaczył kanclerz Niemiec.

>>> ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

- Wczoraj zdecydowaliśmy o tym, że dostarczymy broń do Ukrainy. Na agresję Władimira Putina jest tylko jedna odpowiedź. Drugie nasze zadanie to odsunięcie Putina od kontynuowania tej wojny - mówił Olaf Scholz.

"Łamanie wszelkich praw człowieka"

Dodał, że Putin jest winny za wojnę. - To, co dzieje się na Ukrainie, to łamanie wszelkich praw człowieka, praw do wolności i suwerenności - mówił kanclerz Niemiec Olaf Scholz. - Potworne zdjęcia jakie dostajemy z Kijowa pokazują nam brak skrupułów Putina. Świat nie będzie już taki sam - dodał. Jak podkreślił kanclerz Niemiec "stoimy u boku Ukrainy, ale i u boku Rosjan, którzy odważnie opowiadają się za pokojem, wolnością i prawami człowieka".

Czytaj również:

Zobacz także:

nt


Zobacz także

Zobacz także