more_horiz
Wiadomości

IMGW ostrzega przed oblodzeniem na drogach. Alert dotyczy pięciu województw

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2022 16:38
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem w południowo-wschodniej Polsce i przed intensywnymi opadami śniegu w Karpatach. Ostrzeżenia przed oblodzeniem wydano dla województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego, południowo-zachodniej części lubelskiego i dla powiatu garwolińskiego na Mazowszu.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem i opadami śniegu
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem i opadami śnieguFoto: Albina Tiplyashina/Shutterstock

Meteorolodzy przewidują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od minus pięciu do minus siedmiu stopni, przy gruncie do minus siedmiu. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 20.00 do jutra do godziny 8.00.

Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu wydano dla południowych powiatów województw: małopolskiego i podkarpackiego. Prognozowane są opady powodujące przyrost grubości pokrywy śnieżnej miejscami od 12 do 16 centymetrów. Ostrzeżenie obowiązuje do północy.

Pogoda na 10 marca

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nad Europą dominować będzie rozległy i słaby wyż z głównym centrum nad północno-zachodnią Rosją, jedynie zachodnie krańce Europy znajdować się będą w zasięgu niżu z ośrodkami znad Oceanu Atlantyckiego i Wielkiej Brytanii oraz związanych z nim frontów atmosferycznych.

Polska będzie w zasięgu silnego wyżu z centrum nad północno-zachodnią Rosją. Z północnego wschodu napływać będzie mroźne, kontynentalne powietrze, tylko województwa zachodnie pozostaną w cieplejszym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1024 hPa i będzie rosło.

 » WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

Bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na południowym wschodzie początkowo umiarkowane i duże. Początkowo w obszarach górskich Karpat zanikające opady śniegu. Temperatura maksymalna od minus 2 stopni Celsjusza miejscami na wschodzie, około 2 stopni w centrum do 7 stopni na zachodzie. W rejonach podgórskich Karpat od minus 5 do minus 1 stopnia. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, z kierunków wschodnich. W Karpatach porywy do 65 km/h, powodujący miejscami zamiecie śnieżne.

Czytaj również:

nt

Zobacz także

Zobacz także