Wcześniej liderzy rozmawiali z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem. Michał Dworczyk podkreślił, że wizyta premierów Mateusza Morawieckiego, Petra Fiali i Janeza Janszy jest wyrazem solidarności wolnego świata z Ukrainą. - Przede wszystkim jest to wyraz olbrzymiej solidarności całej Unii Europejskiej, całego wolnego świata z Ukrainą, która bohatersko walczy o swoją niepodległość. Ale to też jest wyraz determinacji do tego, aby Ukraina nie została oddana w szpony Rosji - podkreślił szef Kancelarii Premiera.
Solidarność z Ukrainą
- To jest wyraz tego, że przywódcy europejscy, premierzy Morawiecki, Kaczyński, premierzy Czech i Słowenii, są gotowi zaryzykować własne bezpieczeństwo po to, żeby dać wyraz solidarności z narodem ukraińskim - dodał Michał Dworczyk. - Po to, żeby przyjechać i swoją obecnością zademonstrować Putinowi: nie oddamy Ukrainy. Ukraina ma prawo do niepodległości. Będziemy ją wspierać - powiedział szef Kancelarii Premiera.
Michał Dworczyk zaznaczył, że jest dumny, iż liderzy Europy Środkowo-Wschodniej podjęli się heroicznego zadania, jakim jest wyjazd do Kijowa, gdy jest on oblegany przez wojska rosyjskie. - Historia wykuwa się na naszych oczach i w takich historycznych momentach są wartości większe, niż osobiste bezpieczeństwo - podkreślił szef Kancelarii Premiera.
00:18 11628205_1.mp3 Michał Dworczyk o podróży przywódców europejskich na Ukrainę - (IAR)
Czytaj także:
Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:
es