more_horiz
Wiadomości

Polska będzie podzielona na dwie strefy. Sprawdź pogodę na ostatnie dni marca

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 05:50
Jak informuje IMGW nad Europą dominują rozległe niże z ośrodkami w rejonie Europy Centralnej, Morza Białego i Morza Śródziemnego. Związane z nimi są układy pofalowanych frontów atmosferycznych. Polska znajduje się w rozległym obszarze obniżonego ciśnienia z głównym ośrodkiem niżowym nad Morzem Śródziemnym. Nad naszym krajem przebiegają dwa pofalowane i prawie stacjonarne fronty atmosferyczne. Utrzymuje się nad nami powietrze polarne morskie, cieplejsze na południu kraju i chłodniejsze na północy.
IMGW prognozuje słabe opady deszczu
IMGW prognozuje słabe opady deszczuFoto: Shutterstock/Oleg Kopyov

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 990 hPa i będzie wolno spadać.

W środę będzie zachmurzenie duże, w północnej połowie kraju okresami umiarkowane. Opady deszczu, na północy kraju oraz na Przedgórzu Sudeckim i w Karpatach także deszczu ze śniegiem, w Sudetach i Tatrach opady śniegu. Na Przedgórzu Sudeckim suma opadów deszczu około 15 mm, na południu Opolszczyzny około 12 mm. W Sudetach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm, w Tatrach o 5 cm. Temperatura maksymalna od 3°C na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 7°C, 8°C w centrum kraju do 12°C na południu i południowym wschodzie. Wiatr słaby, przeważnie zmienny, tylko na północy kraju z kierunków wschodnich.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na północy i zachodzie kraju. Na północy i zachodzie opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w centrum deszczu i deszczu ze śniegiem, w pozostałej części kraju opady deszczu. Wysoko w górach opady śniegu. W woj. śląskim, świętokrzyskim i na północy małopolskiego suma opadów deszczu około 12 mm, 14 mm. W górach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura minimalna od -5°C na Suwalszczyźnie do około 2°C w centrum kraju i 7°C na wschodzie Podkarpacia. Wiatr na południu kraju słaby, zmienny, poza tym słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, północno-wschodni i północny.

Pochmurny czwartek 

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północy i zachodzie kraju. Na północy i zachodzie słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w centrum deszczu i deszczu ze śniegiem, w pozostałej części kraju opady deszczu, na południowym wschodzie miejscami o natężeniu umiarkowanym. W górach opady śniegu. W woj. śląskim i małopolskim suma opadów deszczu około 12 mm, w woj. podkarpackim od 14 mm na północy do 20 mm na południu regionu. W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm. Temperatura maksymalna od 1°C, 2°C miejscami na Pomorzu do około 7°C w centrum kraju i 11°C na południowym wschodzie. Wiatr na krańcach południowych słaby, zmienny, poza tym słaby i umiarkowany, nad morzem i w Sudetach w porywach do 55 km/h, północno-wschodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna około 9°C. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 2°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 8°C. Wiatr przeważnie umiarkowany i chwilami porywisty, północno-wschodni. 

» WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

Czytaj również:

kmp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem