more_horiz
Wiadomości

PiS z największym poparciem, duża przewaga nad KO. Zobacz nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2022 17:51
Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS, w wyborach do Sejmu PiS (wraz z Solidarną Polska i Partią Republikańską) zyskałoby 32 proc. poparcia, KO - 17. proc., Polska2050 Szymona Hołowni - 11 proc. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego.
Na PiS (wraz z Solidarną Polską i Partią Republikańską) zagłosowałoby 32 proc. respondentów zdecydowanych na udział w wyborach parlamentarnych.
Na PiS (wraz z Solidarną Polską i Partią Republikańską) zagłosowałoby 32 proc. respondentów zdecydowanych na udział w wyborach parlamentarnych.Foto: Twitter.com/KancelariaSejmu

przeprowadzonego na przełomie marca i kwietnia sondażu wynika, że na PiS (wraz z Solidarną Polską i Partią Republikańską) zagłosowałoby 32 proc. respondentów zdecydowanych na udział w wyborach parlamentarnych. To o 2 punkty proc. więcej niż w badaniu sprzed miesiąca, z przełomu lutego i marca.

Na Koalicję Obywatelską wskazało 17 proc. ankietowanych - 3 punkty proc. mniej niż poprzednio. Polska 2050 uzyskała, tak jak badaniu z przełomu lutego i marca, 11 proc. wskazań.

Według sondażu pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby 5 proc. progu wyborczego. Konfederacja mogłaby według sondażu liczyć na 4 proc. głosów (o 2 punkty proc. mniej niż poprzednio). Poparcie również 4 proc., niezmienione od poprzedniego sondażu, zyskałaby Lewica. Również bez zmian, na poziomie 2 proc., utrzymało się poparcie dla PSL-Koalicji Polskiej.

Nikt nie wskazał

Nikt z ankietowanych nie wskazał na Porozumienie Jarosława Gowina (tak, jak poprzednio), ugrupowanie Kukiz’15 (poprzednio 1 proc.) i PPS, po raz pierwszy uwzględnione w badaniu. Na inne ugrupowanie głosowanie zadeklarował, tak jak poprzednio, 1 proc. ankietowanych.

Odpowiedź "trudno powiedzieć" na pytanie o to na kogo oddaliby głos, wybrało 24 proc. respondentów - 4 punkty proc. więcej niż przed miesiącem. Udzielenia odpowiedzi odmówiło 4 proc. (1 punkt proc. mniej niż poprzednio).

Badanie

CBOS przeprowadził sondaż w dniach od 28 marca do 7 kwietnia na reprezentatywnej imiennej 1030-osobowej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL. Sondaż przeprowadzono z zastosowaniem procedury mixed-mode.

Każdy respondent wybierał samodzielnie jedną z metod: wywiad bezpośredni z udziałem ankietera (metoda CAPI - 54,8 proc.), wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem CBOS (CATI - 28,3 proc.) lub samodzielne wypełnienie ankiety internetowej (CAWI - 16,9 proc.).

Czytaj także:

jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem