more_horiz
Wiadomości

"Dziś ostatni chłodny i deszczowy dzień". Sprawdź najnowszą prognozę pogody

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2022 06:40
- Na terenie całego kraju w poniedziałek spodziewamy się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 do 10 stopni Celsjusza - powiedział Michał Folwarski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego. Jak podkreślił Michał Folwarski, "poniedziałek będzie ostatnim chłodnym i deszczowym dniem przed nadchodzącą, kilkudniową poprawą pogody".
Synoptyk IMGW: początek tygodnia chłodny i deszczowy w całej Polsce
Synoptyk IMGW: początek tygodnia chłodny i deszczowy w całej PolsceFoto: TT/@IMGWmeteo

Jak informuje IMGW Europa Środkowa oraz częściowo Basen Morza Śródziemnego znajdują się w zasięgu wyżów z centrami nad Czechami oraz Półwyspem Apenińskim. Na pozostałym obszarze dominują głębokie niże z ośrodkami nad północną Skandynawią i Atlantykiem wraz z układami frontów atmosferycznych.

Wyż znad Bałkanów

Polska znajduje się w zasięgu klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem znad Bałkanów, jedynie krańce północne kraju są w zasięgu niżu znad północnej Skandynawii. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze polarne morskie z domieszką powietrza arktycznego.

- W najcieplejszym momencie dnia poniedziałku najcieplej, do 10 stopni Celsjusza, będzie na zachodzie. Na pozostałym obszarze termometry wskażą maksymalnie 7-9 stopni. Najchłodniej będzie na Podhalu: minus 3. Nadal będzie padał deszcz, deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg. Wiatr chwilami będzie umiarkowany i porywisty, najbardziej odczuwalny na wschodzie kraju - powiedział Michał Folwarski, synoptyk IMGW-PIB.

W nocy pojawi się więcej przejaśnień i rozpogodzeń. Tylko lokalnie możliwe będą opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Na zachodzie kraju mogą pojawić się mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od minus 3 stopni do minus jednego stopnia, a na zachodzie Polski lokalnie zero. Na Podhalu możliwe są spadki temperatur do minus 5 stopni. Na drugim biegunie będzie Wybrzeże z temperaturą do 3 stopni na plusie.

Pogoda na wtorek

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu, w Bieszczadach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 7 st. C na północnym wschodzie, około 11 st. C w centrum do 15 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Podkarpaciu okresami porywisty, na wschodzie północno-zachodni, na zachodzie południowo-wschodni.

 » WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

Czytaj również:

nt

Zobacz także

Zobacz także