"Najważniejszym zadaniem jest przygotowanie żłobków i przedszkoli". Wiceszef MSWiA o pracach oświaty dla uchodźców
Wiceszef MSWiA, pełnomocnik rządu ds. uchodźców wojennych z Ukrainy Paweł Szefernaker powiedział, że "na 1 września system szkolny ma być gotowy na przyjęcie uczniów z Ukrainy tak, aby polskie dzieci nie odczuwały znaczącego wzrostu liczby dzieci uciekinierów".
2022-04-13, 14:33
Zapewnił, że jednym z najważniejszych zadań jest przygotowanie systemu edukacji na 1 września, tak aby wszystkie dzieci uchodźców z Ukrainy mogły skorzystać ze żłobków i przedszkoli.
- W kolejnych tygodniach z ministrem edukacji panem Przemysławem Czarnkiem będziemy rozmawiali z samorządowcami, tak, aby ten system – nie tylko doraźnie, jak do tej pory – funkcjonował, żeby polskie dzieci, korzystając ze szkół, nie odczuwały znaczącego wzrostu uczniów z Ukrainy. To jest nasze zadanie na najbliższe tygodnie – powiedział Szefernaker.
Podkreślił, że strona rządowa "umówiła się" z samorządową, że najbliższe tygodnie "zostaną poświęcone na to, aby ulepszyć system edukacji, dostosować do liczby uczniów, którzy dotarli i dotrą do Polski".
Pozytywna ocena działań
Jak wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej", Polacy pozytywnie oceniają działania gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego w związku z wojną na Ukrainie. Przychylni władzy są nawet wyborcy opozycji - czytamy we wtorkowym wydaniu dziennika.
Jak czytamy, "aż 50,6 proc. respondentów sondażu IBRiS dla »Rzeczpospolitej« »raczej dobrze« ocenia działania polskiego rządu na arenie międzynarodowej w związku z wojną w Ukrainie". "»Zdecydowanie dobrze« działania władz w tej kwestii ocenia 14,3 proc. respondentów, a »raczej źle« jedynie 22,7 proc. i »zdecydowanie źle« tylko 6,9 proc. badanych. Zdania nie ma jedynie 5,5 proc. respondentów" - podano.
REKLAMA
- Szrot: ostatnie tygodnie pokazują, że Putin jest zdolny do wszystkiego
- Unijna "czarna lista". KE dodała kolejne rosyjskie linie lotnicze
- Premier: z Białorusi chcą przedostać się migranci wykorzystywani przez dyktatora, z Ukrainy - uchodźcy wojenni
dz
REKLAMA