more_horiz
Wiadomości

Duża przewaga Zjednoczonej Prawicy nad KO. Sprawdź najnowszy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2022 10:45
Z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 37 proc. poparcia, KO - na 27 proc., a Polska 2050 - na 12 proc. Do Sejmu nie weszłyby: PSL, Kukiz15 i Porozumienie.
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 37 proc.
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 37 proc.Foto: Shutterstock/BOKEH STOCK

W badaniu chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 37 proc. badanych; oznacza to spadek o 3 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem.

Poparcie dla opozycji

Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej zadeklarowało 27 proc. badanych, co oznacza wzrost o 2 punkty proc. Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050, na którą gotowych jest zagłosować 12 proc. ankietowanych, bez zmian w stosunku do poprzedniego badania.

Po 8 proc. badanych zadeklarowało poparcie dla Konfederacji oraz Lewicy, w obu przypadkach bez zmian.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby: Polskie Stronnictwo Ludowe, które popiera 3 proc. (bez zmian), Kukiz15 z 2-proc. poparciem (bez zmian) oraz Porozumienie z 1 proc. wskazań (bez zmian).

Deklarowana frekwencja wynosi 54 proc., co oznacza wzrost o 3 punkty proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 29 kwietnia do 3 maja 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1074 osób.

Czytaj także:

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem