more_horiz
Wiadomości

Żaryn obala kłamstwa Kremla. Chodzi o narrację nt. ukraińskiego języka

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2022 17:29
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn pokazał w twitterowym wpisie, jak rosyjscy propagandyści kreują w tamtejszych mediach prowojenną narrację. Tym razem chodzi o kłamstwa na temat ukraińskiego języka.
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn obala kłamstwa narracji Kremla
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn obala kłamstwa narracji KremlaFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Stanisław Żaryn podał we wpisie na Twitterze, że "Sergey Mikheyev, jeden z czołowych propagandystów Rosji, kontynuuje sączenie przekazu wrogiego wobec Ukrainy". "W jednym z ostatnich programów Mikheyev przekonywał, że ukraiński język jest martwy i nikt nie chce go używać" - napisał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Jak dodał, "propagandysta przekonywał przy tym, że Ukraina jest zdominowana przez »neonazistów« i »nacjonalistów«, którzy mówią wyłącznie po rosyjsku". "»Prezydent Zełenski został sam, tylko on próbuje. Nikt nie używa ukraińskiego, on nie istnieje« - taki przekaz sączył Mikheyev" - zaznaczył Stanisław Żaryn.

Podkreślił, iż "od kilku lat Kreml przekonuje, że Ukraina nie ma prawa do odrębności". "Kłamstwa dot. języka ukraińskiego to kolejne sugestie, że Ukraina i Rosja są skazane na funkcjonowanie w ramach jednego państwa. Słowa rosyjskiego propagandysty to element działań Rosji przeciwko Ukrainie" - ocenił rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Rosyjska propaganda w Polsce

W innym wpisie Stanisław Żaryn podkreślił, że rosyjska propaganda mocno działa również w polskiej przestrzeni informacyjnej. Rosjanie chcą w ten sposób - według niego - wzmagać antyukraińskie nastroje wśród Polaków.

"Działania informacyjne mają na celu wytworzenie wśród Polaków potencjału buntu wobec pomagania uchodźcom z Ukrainy'' - ocenił na Twitterze Stanisław Żaryn.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych przypominał w mediach społecznościowych o rosyjskiej kampanii dezinformacyjnej, w ramach której Kreml szerzy insynuacje, dotyczące rzekomych planów ataku Polski na Ukrainę.

Zobacz także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

jp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem