more_horiz
Wiadomości

Spotkania w każdym powiecie i duża konwencja. PiS planuje letnią ofensywę

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2022 07:07
Jak wynika z informacji Polskiej Agencji Prasowej, Prawo i Sprawiedliwości planuje na czerwiec dużą konwencję. Następnie liderzy partii mają ruszyć w Polskę z ofensywą.
PiS planuje na czerwiec dużą konwencję, która zainauguruje ofensywę w terenie
PiS planuje na czerwiec dużą konwencję, która zainauguruje ofensywę w terenieFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Temat ofensywy i spotkań z wyborcami, które miałyby się odbyć w każdym powiecie został ogłoszony przez Kaczyńskiego podczas niedawnego posiedzenia klubu PiS.

- Prezes akcentował konieczność mobilizacji i zapowiedział, że od czerwca działacze mają ruszyć w teren z ofensywą. Spotkania z wyborcami mają się odbyć w każdym z powiatów - mówił jeden z uczestników spotkania.

Możliwa duża konwencja

Jak wynika z informacji PAP, w teren ruszą m.in. Jarosław Kaczyński oraz Mateusz Morawiecki, którzy mają dać przykład pozostałym działaczom ugrupowania.

- Ofensywa prawdopodobnie zostanie zainaugurowana dużą konwencją polityczną, jesteśmy jeszcze na etapie planowania eventu. Rozważamy też wariant zwołania kongresu PiS - powiedział PAP polityk z otoczenia szefa PiS.

Czytaj także:

- Jeśli chodzi o objazd po kraju, to był on przygotowany już wcześniej, bo miały się on rozpocząć marcu, ale ze względu na wybuch wojny na Ukrainie start ofensywy został przesunięty. Obecnie aktualizujemy listę miejscowości i terminy wizyt oraz dostosowujemy ją do kalendarza - dodał polityk. 

ms

Zobacz także

Zobacz także