more_horiz
Wiadomości

Zabójstwo na warszawskim Nowym Świecie. Ziobro: Prokuratura Krajowa obejmie nadzór nad śledztwem

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2022 10:48
Przy ul. Nowy Świat w Warszawie zginął młody mężczyzna, sprawców poszukuje śródmiejska policja. - Wydałem polecenie objęcia tej sprawy nadzorem doświadczonych prokuratorów Prokuratury Krajowej - przekazał minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.
Zabójstwo przy ul. Nowy Świat w Warszawie. Ziobro: nadzór nad postepowaniem obejmie Prokuratura Krajowa
Zabójstwo przy ul. Nowy Świat w Warszawie. Ziobro: nadzór nad postepowaniem obejmie Prokuratura KrajowaFoto: PAP/Albert Zawada/srodmiescie.policja.waw.pl

W czwartek komisarz Marcin Żurawski z Komendy Rejonowej Policji Warszawa przekazał, że policjanci z warszawskiego Śródmieścia prowadzą postępowanie dotyczące zabójstwa, do którego doszło w ubiegłą niedzielę w stolicy przy ul. Nowy Świat. O sprawę był pytany w internetowej części wywiadu w RMF FM szef resortu sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Ziobro: Prokuratura Krajowa obejmie nadzór nad śledztwem

- Po pierwsze jako Prokurator Generalny wydałem polecenie, aby ta sprawa została przeniesiona do prokuratury okręgowej. Został powołany zespół prokuratorów. Wydałem polecenie objęcia nadzorem prowadzenia tego postępowania przez bardzo doświadczonych prokuratorów Prokuratury Krajowej - poinformował Ziobro.

Dodał, że policja wykonuje bardzo intensywnie czynności dowodowe. - Jest też bardzo dobry zespół policjantów zaangażowanych w tą sprawę. Wiele dowodów zostało zgromadzonych - podkreślił. Przekazał, że również monitoring jest przedmiotem prac organów ścigania.

- Na ten moment mogę (...) powiedzieć, że wszystkie informacje, jakie posiadamy wskazują, że sprawcami nie byli obcokrajowcy - powiedział szef MZ. Po czym zastrzegł: "oczywiście ta sytuacja może się zmienić, bo postępowanie jest dynamicznie". - Mamy bardzo bogaty materiał dowodowy zgromadzony już na tym etapie. Jestem przekonany, że jest kwestią czasu, kiedy sprawcy zostaną ustaleni - zapewnił Ziobro.

Zabójstwo na Nowym Świecie

Do zdarzenia doszło około godz. 4 w ubiegłą niedzielę w rejonie skrzyżowania ul. Foksal i Nowego Światu. W bramie przy Nowym Świecie 28 jeszcze po południu w niedzielę widoczne były ślady krwi, które prowadziły do pobliskiego sklepu z alkoholem. To najprawdopodobniej pracownicy sklepu zadzwonili pod numer alarmowy i wezwali pomoc.

Czytaj także:

Komisarz Marcin Żurawski poinformował w czwartek, że policjanci ze śródmiejskiego prowadzą postępowanie dotyczące zabójstwa, do którego doszło 8 maja na ul. Nowy Świat 28 w Warszawie. - Wizerunek uczestnika zdarzenia zarejestrowała kamera. Mężczyzna z krótkimi, ciemnymi włosami, z widocznym zarostem tego dnia był ubrany w spodnie koloru czarnego, bluzę koloru czarnego z dwoma paskami koloru białego wzdłuż rękawów oraz buty koloru czarnego - tłumaczył policjant.

Na stronie śródmiejskiej policji opublikowane zostały zdjęcia z wizerunkiem mężczyzny.

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem