more_horiz
Wiadomości

Oficjalnie: Igrzyska Europejskie w przyszłym roku w Krakowie. Podpisano umowę

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2022 14:24
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski podpisali z Europejskimi Komitetami Olimpijskimi (EOC) umowę dotyczącą organizacji w przyszłym roku trzeciej edycji Igrzysk Europejskich.
Podpisano umowę z Europejskimi Komitetami Olimpijskimi (EOC) dotyczącą organizacji w 2022 roku trzeciej edycji Igrzysk Europejskich.Z prawej strony  Spyros Capralos, Prezydent Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich.
Podpisano umowę z Europejskimi Komitetami Olimpijskimi (EOC) dotyczącą organizacji w 2022 roku trzeciej edycji Igrzysk Europejskich. Z prawej strony Spyros Capralos, Prezydent Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich.Foto: twitter.com/SPORT_GOV_PL
  • Igrzyska Europejskie odbędą się 21 czerwca - 2 lipca 2023 roku
  • Kraków i Małopolska oficjalnie otrzymały status gospodarza w czerwcu 2019 roku, w trakcie drugiej edycji Igrzysk Europejskich w Mińsku (pierwsza odbyła się w Baku cztery lata wcześniej). Była to jedyna kandydatura i otrzymała jednogłośne poparcie. Na południu kraju sportowcy z całej Europy rywalizować będą w 24 dyscyplinach
  • Polacy wywalczyli dotychczas w tej imprezie 34 medale: pięć złotych, dziewięć srebrnych i 20 brązowych. W Baku biało-czerwoni zdobyli 20, a w Mińsku - 14 krążków

We wtorek w warszawskim centrum olimpijskim podpisy złożyli również nowo wybrany prezes spółki Igrzyska Europejskie 2023 Marcin Nowak, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki i przewodniczący EOC Spyros Kapralos.

W uroczystości wzięli udział także m.in. premier Mateusz Morawiecki, przewodniczący Komisji Koordynacyjnej ds. III Igrzysk Europejskich Hasan Arat, minister sportu Kamil Bortniczuk i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

-Polska ma znakomite doświadczenia w organizacji dużych imprez sportowych, które mają charakter międzynarodowy. Będziemy w tym celu inwestowali w ponad 20 obiektów sportowych, na których odbędzie się rywalizacja. Dzięki ministrowi sportu Kamilowi Bortniczukowi udało się doprowadzić do tego, że te igrzyska będą stanowiły eliminacje do innych imprez sportowych. To podniesie rangę, zainteresowanie Igrzyskami Europejskimi i doprowadzi do wspaniałej rywalizacji. Jej świadkami będą najlepsi kibice świata, czyli Polacy - powiedział Morawiecki.

Szef rządu wyraził też nadzieję, że do Polski będą mogli przyjechać również zawodnicy z Ukrainy.

- Nie sposób w tym dramatycznym czasie nie wspomnieć o tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Mam nadzieję, że nie tylko późnym latem 2023 roku, ale już wkrótce na Ukrainie zapanuje pokój i wszyscy ukraińscy sportowcy także dołączą do rywalizacji we wszystkich dyscyplinach - zaznaczył premier.

Posłuchaj
00:18 morawiecki igrzyska europejskie.mp3 Mateusz Morawiecki wyraził zadowolenie z dużych wydarzeń sportowych organizowanych w Polsce (IAR) 

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem