more_horiz
Wiadomości

Uwaga na przymrozki w nocy. Ostrzeżenia IMGW w związku z arktycznym powietrzem

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2022 19:43
W Polsce północnej, wschodniej, centralnej i na południu województwa małopolskiego i podkarpackiego wieczorem i w nocy prognozowane są przymrozki. W związku z tym, IMGW wydał ostrzeżenia, które obowiązując w większości obszaru Polski.
IMGW wydał ostrzeżenia przed przymrozkami w większości Polski
IMGW wydał ostrzeżenia przed przymrozkami w większości PolskiFoto: Evoque Arte/ Shutterstock/ meteo.imgw.pl

- Niemal w całej Polsce temperatura przy gruncie spadnie od minus 4 do minus 2 stopni, ale najchłodniej będzie na północnym wschodzie, gdzie nawet na wysokości dwóch metrów zaobserwujemy zero stopni - powiedział Polskiemu Radiu rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. - Noc na pewno będzie niepokojąca dla rolników, którzy będą musieli zabezpieczyć swoje rośliny, rozkładając geowłókninę - dodał meteorolog.

W związku z przymrozkami, IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed przymrozkami. Alerty obowiązują we wschodniej, północno-wschodniej i centralnej Polski, objęte są nimi województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, wschodnie regiony zachodniopomorskiego, a także ziemia łódzka i świętokrzyska - w tym ostatnim województwie alert obowiązuje w północnej połowie regionu.

Alerty obowiązują także w południowych powiatach województw małopolskiego o i podkarpackiego.

Arktyczne powietrze nad Polską

Niska temperatura, to efekt napływu do Polski arktycznego powietrza. Chłód ustąpi w ciągu dnia. W środę w Polsce temperatura maksymalna na wschodzie, wschodnim Wybrzeżu i w rejonach podgórskich Karpat wyniesie od 12 do 17 stopni Celsjusza, a lokalnie w centrum oraz na zachodzie od 18 do 23 st. C. W większości kraju niebo będzie bezchmurne lub zachmurzenie będzie małe, tylko na krańcach północno-zachodnich umiarkowane. Będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr z kierunków północnych i wschodnich.

Przymrozki spodziewane są także jeszcze kolejnej nocy, ze środy na czwartek. Temperatura minimalna na wschodzie i w rejonach podgórskich od 2 do 6 stopni, na pozostałym obszarze od 7 do 11 st. C. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu spadek temperatury minimalnej przy gruncie do -2 stopni. Wiatr słaby, na Wybrzeżu lokalnie umiarkowany, z kierunków południowych.

Czytaj także:

mbl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem