more_horiz
Wiadomości

Przemysław Czarnek rozmawiał z minister edukacji Niemiec. Poruszono kwestie wsparcia dla Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2022 20:39
We wtorek odbyło się zdalne spotkanie szefa MEiN Przemysława Czarnka z federalną minister edukacji i badań naukowych Niemiec Bettiną Stark-Watzinger. Politycy poruszyli m.in. temat wsparcia Ukrainy w obszarze szkolnictwa.
Szef MEiN Przemysław Czarnek rozmawiał z minister edukacji Niemiec Bettiną Stark-Watzinger
Szef MEiN Przemysław Czarnek rozmawiał z minister edukacji Niemiec Bettiną Stark-WatzingerFoto: Twitter/Ministerstwo Edukacji i Nauki

Była to pierwsza rozmowa Przemysława Czarnka z minister Bettiną Stark-Watzinger - podkreślił MEiN w komunikacie.

Jednym z kluczowych tematów poruszonych podczas spotkania było wsparcie Ukrainy w obszarze edukacji i nauki. Minister Przemysław Czarnek poinformował o inicjatywach MEiN na rzecz ukraińskiego środowiska oświatowego, akademickiego i naukowego. Minister Bettina Stark-Watzinger wyraziła uznanie dla Polski i podziękowania za działania w tym obszarze - podano.

Wspólne polsko-niemieckie przedsięwzięcia

Z kolei szef MEiN - jak wynika z relacji resortu - podkreślił, że ostatnie lata współpracy polsko-niemieckiej w obszarze edukacji i nauki - utrzymującej swą dynamikę i intensywność mimo globalnych kryzysów - pokazały siłę dobrosąsiedzkich relacji. Zaznaczył, że należy je podtrzymywać i wzmacniać m.in. w ramach kontaktów akademickich i naukowych.

Przemysław Czarnek wyraził również gotowość kontynuowania dotychczasowych przedsięwzięć polsko-niemieckich w obszarze edukacji i nauki. Dodał, że na uwagę zasługują programy współpracy prowadzone wspólnie z niemieckimi partnerami przez krajowe agencje: Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA), Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) oraz Narodowe Centrum Nauki (NCN).

Podano również, że ministrowie wyrazili nadzieję na intensyfikację kontaktów i spotkanie w formule stacjonarnej w Polsce lub w Niemczech.

Zobacz także:

Zobacz także: szef MEiN Przemysław Czarnek w "Sygnałach dnia"

jp

Zobacz także

Zobacz także