more_horiz
Wiadomości

Przemysław Czarnek rozmawiał z minister edukacji Niemiec. Poruszono kwestie wsparcia dla Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2022 20:39
We wtorek odbyło się zdalne spotkanie szefa MEiN Przemysława Czarnka z federalną minister edukacji i badań naukowych Niemiec Bettiną Stark-Watzinger. Politycy poruszyli m.in. temat wsparcia Ukrainy w obszarze szkolnictwa.
Szef MEiN Przemysław Czarnek rozmawiał z minister edukacji Niemiec Bettiną Stark-Watzinger
Szef MEiN Przemysław Czarnek rozmawiał z minister edukacji Niemiec Bettiną Stark-WatzingerFoto: Twitter/Ministerstwo Edukacji i Nauki

Była to pierwsza rozmowa Przemysława Czarnka z minister Bettiną Stark-Watzinger - podkreślił MEiN w komunikacie.

Jednym z kluczowych tematów poruszonych podczas spotkania było wsparcie Ukrainy w obszarze edukacji i nauki. Minister Przemysław Czarnek poinformował o inicjatywach MEiN na rzecz ukraińskiego środowiska oświatowego, akademickiego i naukowego. Minister Bettina Stark-Watzinger wyraziła uznanie dla Polski i podziękowania za działania w tym obszarze - podano.

Wspólne polsko-niemieckie przedsięwzięcia

Z kolei szef MEiN - jak wynika z relacji resortu - podkreślił, że ostatnie lata współpracy polsko-niemieckiej w obszarze edukacji i nauki - utrzymującej swą dynamikę i intensywność mimo globalnych kryzysów - pokazały siłę dobrosąsiedzkich relacji. Zaznaczył, że należy je podtrzymywać i wzmacniać m.in. w ramach kontaktów akademickich i naukowych.

Przemysław Czarnek wyraził również gotowość kontynuowania dotychczasowych przedsięwzięć polsko-niemieckich w obszarze edukacji i nauki. Dodał, że na uwagę zasługują programy współpracy prowadzone wspólnie z niemieckimi partnerami przez krajowe agencje: Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA), Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) oraz Narodowe Centrum Nauki (NCN).

Podano również, że ministrowie wyrazili nadzieję na intensyfikację kontaktów i spotkanie w formule stacjonarnej w Polsce lub w Niemczech.

Zobacz także:

Zobacz także: szef MEiN Przemysław Czarnek w "Sygnałach dnia"

jp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem