more_horiz
Wiadomości

Przygotowania do szczytu NATO i forum w Davos. Narada w BBN z udziałem prezydenta i premiera

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 23:15
Tematem narady w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, zwołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę, były sprawy bezpieczeństwa Polski w kontekście wojny na Ukrainie. Poinformował o tym po spotkaniu szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.
Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny spotka się z przedstawicielami rządu, armii i służb
Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny spotka się z przedstawicielami rządu, armii i służbFoto: Krzysztof Gumul/KPRP

Paweł Soloch przypomniał, że prezydent Andrzej Duda uda się za kilka dni na Światowe Forum Gospodarcze do Davos w Szwajcarii. Będzie tam wobec szefów innych państw prezentował stanowisko Polski w sprawie koordynacji działań, związanych z rosyjską agresją na Ukrainę i z pomocą dla tego kraju.

Szef BBN dodał, że w czasie narady mówiono też o przystąpieniu Finlandii i Szwecji do NATO i o wzmocnieniu wschodniej flanki Sojuszu. W spotkaniu wzięli udział oprócz prezydenta premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński, ministrowie oraz dowódcy wojskowi i szefowie służb specjalnych.

Wsparcie dla unijnych aspiracji Ukrainy

Soloch przyznał, że tematem narady była też kwestia pomocy dla Ukrainy i europejskich aspiracji tego kraju. - Chcemy, aby Ukraina uzyskała status kandydata oraz uzyskała wsparcie ekonomiczne i systemowe ze strony Unii Europejskiej - powiedział Soloch.

Przedmiotem narady, jak mówił, była kwestia uchodźcza, a także "scenariusze na przyszłość". - Jak długo będziemy mieli do czynienia z tą wojną, jakie będą jej konsekwencje dla nas i dla całej Europy - wyjaśnił.

Posłuchaj
00:18 11748266_1.mp3 Paweł Soloch o tematach narady z prezydentem w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego (IAR)

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem