more_horiz
Wiadomości

Ruszyły zgłoszenia do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Duże zainteresowanie już pierwszego dnia

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2022 18:21
Pułkownik Waldemar Krzyżanowski z centrum rekrutacji MON poinformował, że pierwszego dnia rekrutacji do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej zgłosiło się prawie 1 600 osób. Rekrutacja była prowadzona między innymi na 32 piknikach wojskowych organizowanych pod hasłem "Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej".
MON: Prawie 1600 zgłoszeń do zasadniczej służby pierwszego dnia rekrutacji
MON: Prawie 1600 zgłoszeń do zasadniczej służby pierwszego dnia rekrutacjiFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Pułkownik Krzyżanowski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że na potrzeby rekrutacji zorganizowano 102 punkty w całej Polsce. Osoby zainteresowane wstąpieniem do Wojska Polskiego mogły się zgłaszać zarówno na piknikach wojskowych jak i w 70 specjalnych punktach rekrutacyjnych.

Początek akcji rekrutacyjnej

Pułkownik Waldemar Krzyżanowski podkreślił, że sobotnie pikniki były dopiero początkiem szeroko zakrojonej akcji rekrutacyjnej. Prowadzona jest ona stale między innymi na portalu www.zonstanzolnierzem.pl. - Jeżeli ktoś nie ma czasu podejść do naszej instytucji, na pewno w zaciszu domowym wypełni formularz i już po dwóch dniach rekruter od nas skomunikuje się, żeby ustalić szczegóły, co dalej należy zrobić, żeby dostać się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej - wyjaśnia pułkownik Waldemar Krzyżanowski.

Służba ta jest jednym z elementów, który ma wzmacniać Wojsko Polskie. W myśl przyjętych w ustawie o obronie ojczyzny rozwiązań wprowadzenie nowego rodzaju służby ma pozwolić na zwiększenie liczebności armii do 300 tysięcy oraz skuteczne prowadzenie szkolenia rezerw.

Posłuchaj
00:26 11752794_2.mp3 MON: Prawie 1600 zgłoszeń do zasadniczej służby pierwszego dnia rekrutacji (IAR)

 

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem