more_horiz
Wiadomości

Jaka prognoza na poniedziałek? IMGW: od zachodu kraju poprawa pogody

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2022 19:50
W poniedziałek w zachodniej połowie Polski widoczna będzie poprawa pogody. Na wschodzie jednak nadal mogą wystąpić przelotne opady deszczu - poinformowała Grażyna Dąbrowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego.
Synoptyk IMGW: w poniedziałek od zachodu poprawa pogody
Synoptyk IMGW: w poniedziałek od zachodu poprawa pogodyFoto: Eva Pruchova/Shutterstock

Jak przekazała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB, w poniedziałek od zachodu wejdzie nad Polskę słaby wyż z centrum nad Niemcami.

- Pod względem pogody Polska będzie podzielona na dwie części. We wschodniej połowie na ogół zachmurzenie umiarkowane i z przelotnymi, słabymi opadami deszczu. Na zachodzie i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów - poinformowała.

Dodała, że wiatr na wschodzie będzie słaby, o zmiennym kierunku. - Na pozostałym obszarze wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 16 do 21 stopni Celsjusza, tylko w rejonie Helu termometry wskażą do 13 stopni - powiedziała synoptyk IMGW-PIB.

Prognoza pogody

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, nad Europą nadal dominują niże z układami frontów atmosferycznych, tylko częściowo północ i południe kontynentu obejmują wyże. Polska jest na skraju niżu, którego ośrodek przemieści się znad Białorusi nad Rosję, jedynie zachodnia Polska jest w obszarze nieco podwyższonego ciśnienia.

Z zachodu i północnego zachodu do naszego kraju będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie nieznacznie wzrastać.

» INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

Czytaj również:

ng

Zobacz także

Zobacz także