more_horiz
Wiadomości

Mieli organizować nielegalne przekraczanie granicy z Białorusią. SG aresztowała trzech obcokrajowców

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 18:23
Trzech cudzoziemców podejrzanych o udział w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy z Białorusią zatrzymała Straż Graniczna w Podlaskiem. Jeden z nich to tzw. kurier, dwaj pozostali to przewodnicy. Po postawieniu zarzutów cała trójka została aresztowana.
SG zatrzymała cudzoziemców podejrzanych o organizację nielegalnego przekraczania granicy
SG zatrzymała cudzoziemców podejrzanych o organizację nielegalnego przekraczania granicyFoto: Twitter.com/Straz_Graniczna

Obywatelowi Ukrainy i obywatelom Rosji przedstawiono zarzuty związane z organizowaniem przekroczenia granicy państwa wbrew obowiązującym przepisom. Sąd Rejonowy w Augustowie zastosował wobec mężczyzn 3-miesięczny areszt. Ponadto cudzoziemcy otrzymali decyzje o zobowiązaniu do powrotu z kilkuletnim zakazem wjazdu do krajów strefy Schengen - poinformowała SG.

Nielegalni imigranci

Jak podała rzecznik Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku mjr Katarzyna Zdanowicz, patrol Straży Granicznej zatrzymał do kontroli w miejscowości Strzelcowizna (gmina Płaska) osobowego mercedesa. 38-letni Ukrainiec przewoził czterech obywateli Indii, którzy - jak się okazało - nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusi do Polski.

Funkcjonariusze z placówki SG w Płaskiej zatrzymali również dwóch innych cudzoziemców, którzy nielegalnie usiłowali przekroczyć granicę z Polski na Białoruś. - Jeden z nich podawał się za obywatela Rosji, drugi - Turkmenistanu. Zeznania ich nie były spójne, twierdzili m.in., że chcieli dostać się do Niemiec - powiedziała mjr Zdanowicz.

Okazało się jednak, że obaj to obywatele Rosji w wieku 38 i 43 lat, i że są powiązani ze sprawą tzw. kuriera. Według ustaleń SG, to oni przeprowadzili bowiem przez granicę nielegalnych imigrantów z Indii i doprowadzili ich do kierowcy, który miał ich przewieźć dalej, do Europy Zachodniej.

Jak wynika ze statystyk Podlaskiego Oddziału SG, od początku roku jego funkcjonariusze zatrzymali 101 osób podejrzanych o pomocnictwo i organizowanie nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy; w ubiegłym roku takich osób było 415.

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu PolskieRadio24.pl

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem