more_horiz
Wiadomości

KORWiN opuści Konfederację? W tle wypowiedzi o Buczy i spory finansowe

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 13:01
Sejmowa komisja etyki ukarała Janusza Korwin-Mikkego za wypowiedzi dotyczące Buczy. Prorosyjskie poglądy części działaczy to kolejna sprawa, która ma duży wpływ na Konfederację. Wcześniej pojawiły się w partii m.in. spory o finanse. Liderzy formacji nie ukrywają już, że może dojść do rozpadu. Konfederację prawdopodobnie opuści KORWiN. Decyzja zapadnie w niedzielę. 
Konfederacja się rozpadnie? Decyzja w niedzielę
Konfederacja się rozpadnie? Decyzja w niedzielęFoto: Forum/Adam Chelstowski

Jak informuje portal salon24.pl, w niedzielę zbierze się Rada Krajowa partii Janusza Korwin-Mikkego, podczas której kilkudziesięciu działaczy będzie omawiać trudną sytuację ugrupowania. Od miesięcy w partii nie działo się najlepiej. Wojna na Ukrainie spotęgowała podziały. Część polityków stoi murem za obrońcami Kijowa i potępia rosyjską agresję. Inni chcą tłumaczyć działania Władimira Putina i dalecy są od nazywania go "zbrodniarzem wojennym".

Posłowie Artur Dziambor, Jakub Kulesza i Dobromir Sośnierz ogłosili, że po "kanonadzie nieodpowiedzialnych wypowiedzi" prezesa partii KORWiN odchodzą z ugrupowania, którego liderem jest Janusz Korwin-Mikke. Rozpad formacji w konsekwencji doprowadził też do kłótni o podział pieniędzy.

Ważne decyzje podczas weekendowego zjazdu 

Na weekendowym zjeździe ma się pojawić ponad 60 działaczy partii KORWiN, którzy będą decydować o przyszłości ugrupowania.

- Nie jest jednak tak, że jeśli w niedzielę przegłosujemy wniosek o odejściu z Konfederacji, to już w poniedziałek partia KORWiN opuści jej szeregi. Może to zostać odłożone w czasie, bo jesteśmy otwarci na rozmowy - mówi osoba z władz partii Korwin-Mikkego. Dodaje, że trwają negocjacje z pozostałymi podmiotami wchodzącymi w skład Konfederacji, ale jeśli nic z tego nie wyniknie, to rozpad jest możliwy.

Czytaj także:

Salon24.pl, Tvp.info, ASP

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem