more_horiz
Wiadomości

"Jest odzwierciedleniem ducha narodu". Marszałek Witek dziękuje Solidarności za pomoc Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 14:16
"W obliczu wojny jaka toczy się za naszą granicą, z dumą możemy powiedzieć, że sens Solidarności głęboko zakorzenił się w sercach Polaków" - czytamy w liście Elżbiety Witek do delegatów zjazdu NSZZ "Solidarność". Marszałek Sejmu wyraziła wdzięczność działaczom tego największego w Polsce związku zawodowego za ich bezinteresowną pomoc uchodźcom z Ukrainy.
Elżbieta Witek: zadania jakie stawia NSZZ Solidarność są zawsze ambitne i mają na celu obronę praw pracowniczych
Elżbieta Witek: zadania jakie stawia NSZZ "Solidarność" są zawsze ambitne i mają na celu obronę praw pracowniczychFoto: Twitter/@KancelariaSejmu

XXX Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność", z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, rozpoczął się w czwartek rano w Zakopanem. List od marszałek Sejmu skierowany do delegatów zjazdu odczytał wicemarszałek Senatu Marek Pęk.

Marszałek Sejmu podziękowała władzom, członkom oraz sympatykom NSZZ "Solidarność" za bezinteresowną pomoc uchodźcom z Ukrainy. "W obliczu wojny jaka toczy się tuż za naszą granicą, z dumą możemy powiedzieć, że sens Solidarności głęboko zakorzenił się w sercach Polaków" - podkreśliła Elżbieta Witek.

Dodała, że zadania jakie stawia NSZZ "Solidarność" są zawsze ambitne i mają na celu obronę praw pracowniczych".

"Potęga oraz determinacja tysięcy protestujących w całym kraju zaskoczyły reżimowe władze"

Marszałek zauważyła, że ponad 40 lat temu polskie społeczeństwo stawiało opór komunistycznej władzy i bohatersko broniło praw, które należą się każdemu człowiekowi.

"Potęga oraz determinacja tysięcy protestujących w całym kraju zaskoczyły reżimowe władze, bowiem po raz pierwszy w powojennej historii Polski niezwykła siła oporu wynikała z jedności i wzajemnego wsparcia wszystkich grup społecznych: robotników, rolników oraz inteligencji, a także z ogromnym udziałem Kościoła" - napisała Witek.

Jak podkreśliła, "Solidarność nie była tylko słowem zapisanym w nazwie organizacji, lecz odzwierciedleniem ducha narodu".

Wicemarszałek Pęk, w swoim wystąpieniu, przywołał przesłanie Jana Pawła II: "ojczyzna to nasza matka, a Solidarność to matka naszej wolności".

Czytaj także:

mg

Zobacz także

Zobacz także