more_horiz
Wiadomości

"Warto kontynuować coś, co przynosiło efekt". Prezes PiS odwiedzi woj. kujawsko-pomorskie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2022 09:48
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd nowych okręgów partyjnych. W ten weekend szef PiS spotka się z mieszkańcami województwa kujawsko-pomorskiego. - Chcemy, żeby to były merytoryczne spotkania, z których będziemy mogli czerpać do nowego programu PiS - mówi portalowi PolskieRadio24.pl sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski. 
Warto kontynuować coś, co przynosiło efekt. Prezes PiS odwiedzi woj. kujawsko-pomorskie
"Warto kontynuować coś, co przynosiło efekt". Prezes PiS odwiedzi woj. kujawsko-pomorskieFoto: Prawo i Sprawiedliwość/ pisorgpl / Facebook

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński planuje w tym roku odwiedzić każdy z niedawno utworzonych 94 okręgów partyjnych. W ramach realizacji tej zapowiedzi szef PiS w najbliższą sobotę spotka się z mieszkańcami Torunia i Włocławka, natomiast w niedzielę Grudziądza i Inowrocławia. Tematem dyskusji mają być sprawy, które obecnie najbardziej interesują Polaków.

Krzysztof Sobolewski: chcemy czerpać do nowego programu 

- Na pewno będzie poruszany temat aktualnej sytuacji gospodarczej i politycznej. Pozostałe będą w dużej mierze uzależnione od uczestników spotkania i tego, czym będą chcieli podzielić się z panem prezesem - mówi portalowi PolskieRadio24.pl sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski.

Na spotkanie z prezesem PiS może przyjść każdy. Władzom partii najbardziej zależy jednak na uczestnictwie osób, które są zainteresowane dyskusją na argumenty. - Chcemy, żeby to były merytoryczne spotkania, z których będzie mogli czerpać do nowego programu PiS - dodaje Sobolewski. Ma on zostać przedstawiony przed wyborami parlamentarnymi. Te mają odbyć się na jesieni przyszłego czasu, ale politycy PiS już w tym roku chcą rozpocząć walkę o kolejne zwycięstwo, stąd pomysł na objazd kraju. 

- Prawo i Sprawiedliwość swoje sukcesy wyborcze zawdzięcza między innymi spotkaniom z Polakami. Przed wyborami w 2015 roku odbyły się ich dziesiątki tysięcy. Tak samo było w 2019 roku. Warto kontynuować coś, co przynosiło odpowiedni efekt - tłumaczy Krzysztof Sobolewski.

Cztery miasta, w dwa dni

W sobotę prezes Prawa i Sprawiedliwości w pierwszej kolejności odwiedzi Toruń. Szef PiS najpierw weźmie udział w konferencji "Bezpieczeństwo gospodarcze Polski", która odbędzie się w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej. Jego wystąpienie planowane jest ok. godz. 10.45. W wydarzeniu wezmą udział również inni ważni politycy PiS. Planowane są wystąpienia wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, wicepremiera, ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka oraz unijnego komisarza do spraw rolnictwa Janusza Wojciechowskiego. 

Następnie uda się do Zespołu Szkół Muzycznych przy ulicy Szosa Chełmińska 224/226, gdzie o godz. 13 spotka się z mieszkańcami Torunia. Spotkanie z mieszkańcami Włocławka zaplanowano na godzinę 16.30. Odbędzie się ono w Hotelu Aleksander.

W niedzielę w samo południe szef PiS spotka się z mieszkańcami Grudziądza. Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury Teatr. Następnie Jarosław Kaczyński uda się do Inowrocławia. Spotkanie z mieszkańcami miasta odbędzie się w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej. Początek o godzinie 15.

MF, PolskieRadio24.pl 

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także