more_horiz
Wiadomości

Nawałnice nad Polską. Pracowita noc strażaków. Ponad tysiąc interwencji

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 09:20
W nocy z czwartku na piątek przez Polskę przeszły silne burze. Strażacy musieli wyjeżdżać przeszło 1300 razy do różnego rodzaju interwencji. To jednak nie koniec zagrożenia. Dzisiaj bowiem synoptycy przewidują kolejne nawałnice.
Nawałnice nad Polską. Ponad 1300 interwencji strażaków po wieczornych ulewach
Nawałnice nad Polską. Ponad 1300 interwencji strażaków po wieczornych ulewachFoto: PAP/Grzegorz Momot

Z informacji straży pożarnej wynika, że najwięcej pracy było w województwach: pomorskim i kujawsko-pomorskim oraz na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej i w Wielkopolsce.

Rzecznik PSP brygadier Karol Kierzkowski przekazał IAR, że w związku z ulewnymi deszczami i burzami ucierpiały dwie osoby. Jedna to wychowawca obozu harcerskiego z okolic miejscowości Jerzwałt w powiecie iławskim. Na wychowawcę spadł konar, w sumie z tego obozu ewakuowano 15 osób.

Druga ranna osoba to strażak z województwa śląskiego, który pracował przy usuwaniu powalonych drzew. Obaj poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali i została im udzielona pomoc medyczna.

Nawałnice nad Polską. Ostrzeżenia przed trąbami powietrznymi

Większość interwencji straży pożarnej dotyczyła usuwania przewróconych drzew i wypompowywania wody z zalanych piwnic, posesji i ulic.

Posłuchaj
00:20 11820246_1.mp3 Ponad 1300 interwencji strażaków po wieczornych ulewach (IAR)

Dziś na południu kraju oraz wschodzie termometry pokażą nawet 37 stopni. Na zachodzie kraju i Pomorzu możliwe są trąby powietrzne - ostrzegają synoptycy IMGW. Nieco chłodniej ma być w weekend, ale po nim znów mają wrócić upały.

Czytaj także:

dn

Zobacz także

Zobacz także