more_horiz
Wiadomości

Polityka mieszkaniowa. Prezes PiS: złamiemy dyktaturę deweloperów

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2022 08:00
- Przeszkodą w budowie większej liczby mieszkań nie są możliwości techniczne, ale układy, które sięgają wszędzie - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. - Złamiemy dyktaturę deweloperów, która stoi nam na przeszkodzie - oświadczył, mówiąc o postępach w realizacji programu Mieszkanie Plus.
Jest w tej chwili ok. 43 tys. mieszkań albo już oddanych albo w budowie - powiedział Jarosław Kaczyński o programie Mieszkanie Plus
Jest w tej chwili ok. 43 tys. mieszkań albo już oddanych albo w budowie - powiedział Jarosław Kaczyński o programie Mieszkanie PlusFoto: mieszkanieplus.gov.pl

W sobotę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Bielska Podlaskiego przyznał, że rządowy program Mieszkanie Plus się "nie udał".

- Jest w tej chwili tylko ok. 43 tys. mieszkań albo już oddanych albo w budowie - powiedział. - Złamiemy tę dyktaturę deweloperów, bo to ona jest na przeszkodzie - dodał.

Walka z układami

Jarosław Kaczyński podkreślił, że przeszkodą nie są "możliwości techniczne", lecz "wszystkie układy, które sięgają wszędzie".

- Wdzierają się do władzy, parlamentu, utrudniają uchwalanie odpowiednich ustaw - dodał.

Jak w Grecji i Hiszpanii

Zapowiedział, że mieszkania w Polsce będą budowane "w odpowiedniej ilości".

- Nie sądźcie państwo, że to jest niemożliwe - podkreślił.

Przywołał przykłady Grecji i Hiszpanii, gdzie na przełomie lat 50. i 60., "kiedy te kraje były dużo biedniejsze niż dzisiejsza Polska", budowano "po dwanaście, czternaście mieszkań na 100 tys. mieszkańców".

- To powinien być nasz cel, musimy w tym kierunku iść - dodał.

Ogromne marże

Prezes PiS zaznaczył, że chce sprawić, aby mieszkań było "dużo więcej, żeby były dużo tańsze" i dodał, że "przecież te marże są ogromne".

Jarosław Kaczyński podkreślił, że młody człowiek musi mieć swoje mieszkanie, by móc "poważnie" myśleć o swojej "przyszłej czy już istniejącej rodzinie".

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że w innym wypadku nie będzie rodzić się w Polsce więcej dzieci.

- Chcemy, by Polska się rozwijała, by trwała, by nie była narodem, który się zwija - podkreślił.

Praca dla Polski

Parafrazując cytat prezydenta USA Johna Fitzgeralda Kennedy'ego - "Nie pytaj, co Ameryka może zrobić dla ciebie, ale co ty możesz zrobić dla Ameryki" - powiedział, że w Polsce "władza tak długo nie robiła właściwie nic dla Polaków, że Polacy mogli o tym zapomnieć".

- Dziś władza robi tyle dla Polaków, więc trzeba pamiętać o tym drugim - żeby robić coś dla Polski - dodał.

Prezes PiS podkreślił, że jego celem jest Polska "zasobna, szczęśliwa".

Posłuchaj
01:00 wbielsku.mp3 Prezes PiS w Bielsku Podlaskim. Relacja Mariusza Pieśniewskiego (IAR)

Czytaj także:

fc

Zobacz także

Zobacz także