more_horiz
Wiadomości

Kolejne spotkania Jarosława Kaczyńskiego z Polakami. Dziś w Ostrowcu Świętokrzyskim i Kielcach

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2022 06:25
Prezes PiS spotka się dziś z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego i Kielc. To kolejne miejsca, które polityk odwiedza w ramach podróży po 94 okręgach partyjnych. Jarosław Kaczyński chce odwiedzić je wszystkie do końca roku.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński w ramach objazdu po Polsce odwiedzi kolejne dwie miejscowości
Prezes PiS Jarosław Kaczyński w ramach objazdu po Polsce odwiedzi kolejne dwie miejscowościFoto: twitter.com/pisorgpl

Spotkanie z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego ma się odbyć ok. godz. 13.00, a Kielc ok. 16.00.

Jarosław Kaczyński w Białymstoku

W sobotę prezes PiS odwiedzał Białystok i Bielsk Podlaski. Podczas spotkania z mieszkańcami Białegostoku Jarosław Kaczyński podkreślał, że inflacja to poważny problem, a jej główną przyczyną jest rosyjska inwazja na Ukrainę. Przekonywał, że innymi przyczynami szybkiego wzrostu cen są polityka energetyczna Unii Europejskiej oraz rządowa pomoc w czasie pandemii COVID-19, która wyniosła 200 miliardów złotych.

Podkreślił, że to cena uratowania milionów miejsc pracy, a także oskarżył opozycję o szerzenie kłamstw na temat sytuacji gospodarczej w Polsce. - Dlatego jest potrzebna wielka akcja rozmowy z Polakami, te setki i tysiące spotkań, które chcemy odbyć - żeby ludzie usłyszeli prawdę - mówił.

Jarosław Kaczyński w Bielsku Podlaskim

Podczas spotkania z mieszkańcami Bielska Podlaskiego Jarosław Kaczyński powiedział, że rząd PiS odrzucił "politykę wstydu i stawia na patriotyzm". - Jak ważny jest patriotyzm, pokazała sytuacja na Ukrainie - wskazał. Zwrócił uwagę, że opozycja koncentruje się na dzieleniu społeczeństwa, uprawia pedagogikę wstydu, "że za wszystko jesteśmy winni i za wszystko powinniśmy przepraszać, że zbrodnie innych to są nasze zbrodnie czy przynajmniej współzbrodnie".

Jarosław Kaczyński podkreślił, że "Polska jest piękną panną i ma potężny posag, tylko trzeba tę urodę i ten posag odpowiednio wyeksponować". I jak oświadczył, "my to chcemy zrobić".

Zaznaczył, że "naszym celem jest armia naprawdę potężna i to nas będzie kosztowało". - My będziemy musieli wydać znacznie więcej niż 3 proc. PKB. Musimy mieć armię, która zapewni nam pokój, bo jak mówi łacińskie przysłowie, "jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny" - powiedział szef PiS.

Czytaj również:

Posłuchaj
00:49 Krać IAR.mp3 Jarosław Kaczyński ruszył w objazd po Polsce. Relacja Anety Pawłowskiej-Krać (IAR)

jmo

Zobacz także

Zobacz także