more_horiz
Wiadomości

"To kraj, który żyje w iluzji i propagandzie". Doradca prezydenta Ukrainy o Rosji

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2022 23:44
- Od pierwszego dnia wojny, od 24 lutego 2022 r. stale jesteśmy tutaj. Prezydent również tu jest. W końcu, jak mówią okupanci, tu jest centrum decyzyjne. Mieszkamy tu i pracujemy - mówił w rozmowie z TVP Info doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego, Mychajło Podolak. Rosjan uważa za przedstawicieli obcej cywilizacji, Marsjan, którzy powinni żyć oddzielnie.
Rosja to nie jest kraj, z którym należy prowadzić racjonalną rozmowę
"Rosja to nie jest kraj, z którym należy prowadzić racjonalną rozmowę"Foto: PAP/SERGEI ILNITSKY

- Rosja to nie jest kraj, z którym należy prowadzić racjonalną rozmowę. To kraj, który żyje w iluzji i propagandzie. To inna cywilizacja, która powinna żyć oddzielnie. Przecież nie żyjemy z Marsjanami w jednej przestrzeni. Musimy założyć, że są to Marsjanie, czyli ludzie, którzy mają żyć autonomicznie od nas - mówił w rozmowie z TVP INFO Mychajło Podolak.

Centrum decyzyjne

Gabinet z jednego z najważniejszych doradców ukraińskiego prezydenta nie wygląda jak inne gabinety państwowych urzędników. Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji siedziba głowy państwa stała się dla Mychajło Podolaka domem. Noce doradca spędza w bunkrze. Razem z Wołodymyrem Zełenskim.

- Od pierwszego dnia wojny, od 24 lutego 2022 r. stale jesteśmy tutaj. Prezydent również tu jest. W końcu, jak mówią okupanci, tu jest centrum decyzyjne. Mieszkamy tu i pracujemy - opowiada w rozmowie z Arletą Bojke.

Czytaj także:

tvp.info/pkur

Zobacz także

Zobacz także