more_horiz
Wiadomości

Tragiczny finał pożaru, który wybuchł w nocy. Podczas powrotu do bazy zginął strażak

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 11:50
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak, że dziś rano w wypadku samochodu straży pożarnej z trzema funkcjonariuszami Komendy Głównej PSP, zginął jeden funkcjonariusz, dwóch zostało rannych.
Dolnośląskie: ogromny pożar zakładu produkującego paliwa
Dolnośląskie: ogromny pożar zakładu produkującego paliwaFoto: twitter.com/@KGPSP

Strażacy wracali z działań przy pożarze w mieście Osła w województwie dolnośląskim.

"Ogromna tragedia"- napisał na Twitterze generał Andrzej Bartkowiak.

Pożar w miejscowości Osła

Niemal 40 jednostek straży pożarnej nadal gasiło pożar, który wybuchł w piątek wieczorem w zakładach przetwórstwa tworzyw sztucznych w miejscowości Osła w pow. bolesławieckim na Dolnym Śląsku. - Ogień nie rozprzestrzenia się. Nadal trwa akcja gaśnicza - mówił dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu.

Pożar zakładu przetwórstwa tworzyw sztucznych, w którym wytwarzane są paliwa i na terenie którego zgromadzonych jest 10 tys. ton plastików i 1200 ton gotowych paliw gasiło 120 strażaków i 33 wozy strażackie. Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej tłumaczył, że nikomu nic się nie stało. W pobliżu nie ma również zabudowań mieszkalnych. - Akcja gaśnicza w miejscowości Osła na Dolnym Śląsku potrwa prawdopodobnie całą noc - informował wcześniej rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski. 

Działania strażaków

Karol Kierzkowski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że zakład zajmuje powierzchnię 150 na 150 metrów, a pożarem objęte było około 75 procent tej powierzchni. - W tej chwili sytuacja jeszcze nie jest opanowana. Zapowiada się, że będzie to akcja długotrwała, ponieważ jest bardzo dużo materiału palnego - mówił podczas akcji Karol Kierzkowski.

Na miejscu pracowało 150 strażaków i 40 samochodów gaśniczych. 80 osób ewakuowano, nikt nie został ranny.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze ok. godz. 18. Pożar objął 75 proc. powierzchni przedsiębiorstwa. Dodatkowo strażacy ewakuowali wcześniej pracowników okolicznych firm; w pobliżu nie ma zabudowań mieszkalnych.

Posłuchaj
00:28 11877618_1.mp3 Rzecznik PSP: akcja gaśnicza w miejscowości Osła potrwa prawdopodobnie całą noc (IAR) 

Czytaj także:

łk/nt/pkur

Zobacz także

Zobacz także