more_horiz
Wiadomości

Rozpoczynają się 27. Targi Wydawców Katolickich. "Wracamy do tego, co było przed pandemią"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 06:32
Ponad 10 tysięcy publikacji, spotkania z autorami i bohaterami książek, pokazy filmowe - to czeka na czytelników w Zamku Królewskim w Warszawie. Rozpoczynają się 27. Targi Wydawców Katolickich, czyli największa impreza wystawiennicza w kraju poświęcona książkom wydawców religijnych. Jak zapowiedział dyrektor wydarzenia ks. Roman Szpakowski, w tym roku targi wracają do stanu sprzed pandemii. 
Rozpoczynają się 27. Targi Wydawców Katolickich, czyli największa impreza wystawiennicza w kraju poświęcona książkom wydawców religijnych.
Rozpoczynają się 27. Targi Wydawców Katolickich, czyli największa impreza wystawiennicza w kraju poświęcona książkom wydawców religijnych.Foto: Marcin Obara/PAP

Dyrektor targów i prezes Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich ksiądz Roman Szpakowski powiedział, że swoje książki zaprezentuje około 140 wydawców. - W Arkadach Kubickiego stanie ponad 100 stoisk. Wracamy do tego, co było przed pandemią - zaznaczył.

W Warszawie pojawi się w tym roku także dziesięciu wystawców z Ukrainy i Białorusi. Wśród wystawców znajdzie się też m.in. Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Zaplanowano prawie 200 wydarzeń towarzyszących, w tym: debaty, spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci. Czytelnicy będą mogli spotkać się m.in. z profesorem Andrzejem Nowakiem, profesorem Wojciechem Roszkowskim, Grzegorzem Górnym, księdzem Robertem Skrzypczakiem, księdzem Piotrem Glasem, księdzem Waldemarem Chrostowskim.

27. Targi Wydawców Katolickich

Nie zabraknie też pokazów filmowych z zasobów Telewizji Polskiej. Będą to filmy dokumentalne poświęcone tematyce historii politycznej Polski w XX wieku oraz historii posługi Kościoła katolickiego w naszym kraju w tym okresie.

Podczas uroczystego otwarcia targów w południe poznamy laureatów Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS w 19 kategoriach. To jedyne ogólnopolskie wyróżnienie dedykowane publikacjom o tematyce religijnej i katolickiej. Targi potrwają do niedzieli.

Posłuchaj
00:27 11965236_2.mp3 Dyrektor targów i prezes Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich ks. Roman Szpakowski: na targach wracamy do tego, co było przed pandemią (IAR) 

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio.

 Czytaj także:

Zobacz także: prof. Wojciech Roszkowski w Programie 1 Polskiego Radia

ng//IAR/pp

Zobacz także

Zobacz także