more_horiz
Wiadomości

Wizyta prezesa PiS w woj. zachodniopomorskim. Dziś spotkania z mieszkańcami Stargardu i Szczecina

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2022 06:45
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd nowych okręgów partyjnych. Dziś szef PiS spotka się z mieszkańcami Stargardu i Szczecina.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd nowych okręgów partyjnych
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd nowych okręgów partyjnychFoto: PAP/Piotr Kowala

Wicerzeczniczka partii Urszula Rusecka przekazała, że Jarosław Kaczyński będzie mówił między innymi o dotychczasowych dokonaniach PiS. W jej ocenie należy o tym mówić, ponieważ w przestrzeni medialnej pojawia się na ten temat wiele nieprawdziwych informacji.

Dodała, że podczas spotkań z prezesem zawsze pojawiają się jakieś nowe elementy i tak będzie tym razem.

W maju komitet polityczny PiS podjął decyzję o nowym podziale struktur partyjnych. Utworzone zostały 94 nowe okręgi. Szef PiS planuje odwiedzić wszystkie do połowy przyszłego roku.

14. emerytura trwałym świadczeniem

W sobotę prezes PiS spotkał się z działaczami i sympatykami w Kołobrzegu. Podczas spotkania spytany został, czy rewaloryzacja emerytur zostanie utrzymana mimo rosnącej inflacji.

- O tym już mówiła minister Marlena Maląg. Rewaloryzacja będzie bardzo wysoka, będzie trzynastka, będzie czternastka. Czternastkę chcemy zmienić w trwałe świadczenie. Nie takie jednoroczne, jak było początkowo planowane, tylko trwałe. Co roku będzie czternastka - ogłosił Jarosław Kaczyński.

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed poinformował w czwartek, że w tym roku łączna kwota przeznaczona na 13. i 14. emeryturę wyniosła prawie 25 mld zł.

IAR/as

Zobacz także

Zobacz także