Nawet 23 st. C, nocami nie wrócą przymrozki. Prognoza pogody na czwartek i kolejne dni
- Czwartek zapowiada się na kolejny ładny dzień z temperaturą maksymalną do 21 stopni Celsjusza na zachodzie Polski – powiedział synoptyk IMGW Jakub Gawron. Noc powinna być już nieco cieplejsza od poprzednich, bez przymrozków. Te przygruntowe możliwe jedynie lokalnie na wschodzie.
2023-05-11, 06:48
- W czwartek będzie pogodnie, jedynie na krańcach południowych okresami może się nieco bardziej chmurzyć. Na północnym zachodzie też możliwy wzrost zachmurzenia do dużego. I tam mogą wystąpić słabe, lokalne opady deszczu, ale szansa na nie jest mała – powiedział Jakub Gawron z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Ciepło, ale wietrznie
Temperatura maksymalna wyniesie od 16-18 stopni Celsjusza na wschodzie Polski do 21 stopni na zachodzie. Jedynie na Podhalu troszkę chłodniej. Tam ok. 14 stopni. W czwartek nadal wietrznie. Wiatr będzie umiarkowany, czasami dość silny, porywisty, południowo-wschodni i wschodni.
W nocy z czwartku na piątek praktycznie bez zmian w pogodzie. Nadal pogodnie. Temperatura minimalna nieco wyższa niż poprzednich nocy.
- Już nie spodziewamy się ostrzeżeń o przymrozkach. Temperatura powinna wynieść od 2 stopni na wschodzie Polski do 9 stopni Celsjusza na północnym zachodzie. Jedynie lokalnie na wschodzie możliwe przygruntowe przymrozki do minus 1 stopnia – przekazał synoptyk IMGW.
REKLAMA
» WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «
W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu miejscami duże i tam przelotne opady deszczu. Przelotny deszcz możliwy także miejscami na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 15 st. na półwyspie Helskim, Podkarpaciu i w Kotlinie Kłodzkiej, około 19 st. w centrum i na północnym wschodzie, do 22 st. na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, wschodni i południowo-wschodni.
Możliwy lokalny deszcz
Weekend, jak podał synoptyk IMGW, zapowiada się ciepły z temperaturą ok. 20 stopni Celsjusza, tylko lokalnie deszczowo. W przyszłym tygodniu spodziewanych jest więcej chmur i deszczu, mogą się pojawiać burze.
REKLAMA
pg,pap
REKLAMA